Mustafa Demir’in Zülmü Ak Parti’ye Zarar Veriyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mustafa Demir’in Zülmü Ak Parti’ye Zarar Veriyor!
09.09.2023 12:37:36

 

Mustafa Demir’in Zülmü Ak Parti’ye Zarar Veriyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin satışa çıkarttığı Eski Kurupelit İtfaiye binası ve alanının ihalesi ikinci kez iptal oldu.

Samsun'da eski Kurupelit İtfaiye binasının Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci kez yapılan satış ihalesine karşı çıkanlar, oturma eylemi yaptı.

HAKLI POLİSLE KARŞI KARŞIYA GETİRİYOR

Eylemde çevik kuvvet polisleri ihalenin gerçekleştiği Samsun Büyükşehir Belediyesi Ek hizmet binası önünde önlem aldı.

Samsun'da bugün yapılan satış ihalesine katılarak gözlemci olmak isteyen eylemciler ile belediye görevlileri arasında protesto sırasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Binaya girmek isteyen ancak içeriye alınmayan eylemciler görevliler ve polis ile tartıştı.

ALKIŞLI PROTESTO

Ellerindeki pankart ve dövizlerle oturma eylemi yapan dayanışma üyeleri ihale salonuna girmek istedi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ihale yapılacak binanın önünde toplanan eylemciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i alkışlarla protesto etti.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

İhaleye katılım olmamasının sevindirici olduğunu kaydeden Kurupelit Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, "İstiyoruz ki tamamen iptal edilsin. Halkın malını halktan gizli şekilde satmaya çalıştılar. Temsilci olarak birileri alınabilirdi. Gerçi ihaleye katılan olmadı ve bunun haberi de çok geç verildi. Halka eziyete dönüştürdüler olayı. Oturdukları yerden bir karar alıyorlar, halk buna karşı geliyor ama ihaleye katılan oluyor ya da olmuyor ama inatlaşma devam ediyor. Bundan sonraki süreçte ne olacak bekliyoruz. Umarız sağduyulu davranır. Dileriz ki Sayın Demir, halkın bunu istemediğini, halkın parkına sahip çıktığını fark eder" dedi.

 

Tartışma sonrası eylemcilerden bir grup ihale salonuna alındı. Bina dışında bekleyen eylemcilere, ihaleyi takip eden Atakum Marina Dayanışması Sözcüsü Nedim Ecevit, "İhaleye katılım olmadı" diyerek açıklama yaptı.

Açıklamanın ardından Eski Kurupelit İtfaiye binası ve alanının ikinci kez yapılan satış ihalesi nedeniyle oturma eylemi yapan sivil toplum temsilcileri bina önünden ayrıldı.

 

 

Mustafa Demir’in Zülmü Ak Parti’ye Zarar Veriyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan DAŞ     0000-00-00 Akıllı trafikte ışıklar sımtafa demirin dediği gibi yoğunluğa göre değil sabit yanıyor.Buna el atın vali bey.Ayrıca zirve saatlerde Liman kavşağı çınar market önündeki hengameyi izlemeye davet ediyorum sizi.Öyle medyaya demeç vererek düzelmiyor sorunlar...
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı