Muvakkitin Gözyaşları Sergisi Açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Muvakkitin Gözyaşları Sergisi Açıldı
09.08.2021 11:42:58

 

Muvakkitin Gözyaşları Sergisi Açıldı

İstiklâl Takvimi'nin 1443 senesine ait nüshasının neşri münasebetiyle 28 Zilhicce 1442 Cumartesi günü İstanbul’da “Muvakkitin Gözyaşları” serlevhalı sergimiz öğlen namazını müteakip Fahri Genel Başkanımız Şair İsmet Özel'in teşrifiyle açıldı.

 İkindi namazını müteakip konsere geçilmeden önce teşrik tekbirleri, salat-i ümmiye ve İstiklâl Marşı'nın 10 kıtasının okunmasından sonra derneğimizin ikinci başkanı Gökhan Göbel sergi ve yeni neşriyatımızla alakalı bir açılış konuşması yaptı.

Açılışın ardından İstiklal Takvimi'nin 1443 senesine ait nüshasının yayımlanması ve sergi vesilesiyle konferans salonunda konser programı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasından sonra İstiklâl Korosu Hüzzam makamında 7 şarkı ve 2 türküden oluşan bir konser verdi.

Sergi dolayısıyla İstiklâl Takvimi'nin yanı sıra Fahri Genel Başkanımız Şair İsmet Özel'in yeni kitabı Pergelin Yazmaz Sivri Ucu ve Mecburi Kıraat serimizin ikinci kitabı Vatan Yahut Silistre de ilk kez okuyuculara sunuldu.

İsmet Özel'in kitaplarının yayına hazırlanması süreci hakkında da bilgi veren Göbel, "Bu kitaplar pandemi günlerinde birçoğumuz için can simidi oldu.

Yani Türkiye'deki ve dünyadaki durumun hiç iç açıcı olmadığını ama ye'se yani ümitsizliğe düşmenin haram ve gereksiz olduğunu gösteren yazılar bunlar. Sadece yazılar değil, edebiyat ve şiir de bu süreç boyunca ayakta kalmamızı sağladı." dedi.

Muvakkitin Gözyaşları Sergisi Açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER