Nur topu gibi bir tartışma mevzumuz daha oluştu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nur topu gibi bir tartışma mevzumuz daha oluştu!
10.01.2022 12:06:59

 

Nur topu gibi bir tartışma mevzumuz daha oluştu!

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un, Twitter hesabında takip ettikleri arasında cezaevinde tutuklu olarak bulunan HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş da yer alıyor.

AK Parti Samsun Milletvekili ve Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan tarafından onun bakanlığı döneminde Samsun Sağlık İl Müdürü olarak atanan Muhammet Ali Oruç’un bu paylaşımı, devletin bürokratının üstelik AK Parti bir vekil ve eski Sağlık Bakanı tarafından atanmış ve ataması sürekli yenilenmiş bir bürokratının, PKK elebaşı “Apo’nun heykelini dikeceğiz” sözleriyle olay olmuş HDP eski eş genel başkanını sosyal medya üzerinden takip etmesinin doğru olup olmadığı tartışılıyor.

Kimleri “ne var bunda canım, isteyen istediğini takip eder” derken, büyük bir çoğunluk ise, “Devletin bürokratının sosyal medya takiplerine dikkat etmesi gerekir. Vatan hainlerinin sosyal medyada takip edilmesi, bir bürokrata yakışmaz” diye görüş bildiriyor.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesince 7 Eylül 2018'de verilen 4 yıl 8 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

Demirtaş’ın Twitter hesabında kendisi hakkında ‘siyasi rehine’ şeklinde yazması da dikkat çekiyor.

 

 

samsun sağlık il müdürü muhammet ali oruç selahattin demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Orhan temel     0000-00-00 Haberi yapan, takip ettiklerini bi paylaşsın da biz bir görelim. Selo yoksa, dostları vardır.
samsun55     2022-01-12 müdür bey 2023'ten sonra muhtemel iktidar değişimi için zemin arıyor sanırım.. :) koltuk sevdası hep böyle maalesef... oraya oturanın tek derdi koltuğu..
teknik     2022-01-12 mevcut il sağlık müdürünün görevden alınması için daha ne yapması gerekiyor acaba? korona olduğunda kendi hastanelerine güvenmeyip Ankara'ya helikopterle gitmemiş miydi müdür bey? bu tarz bürokrat atamalarından dolayı Ak Parti'nin yerelde kaybettiği kan inşallah 2023'te sıkıntı çıkarmaz.
Samsunlu     2022-01-12 PKK sempatizmanı bir Sağlık Müdürü istemiyoruz...
DOKTOR     0000-00-00 Tıp Fakültesi, Araştırma Hastanesi, Gazi Hastanesi gibi bölgenin en büyük hastanelerinde çalışan bir sürü memleket sevdalısı doktorlar varken Samsunda sağlığı yerlerde süründüren, insanları araştırmada bir birine kavga ettiren son derece basiretsiz bir pkk lımı fetöcümü olduğu belli olmayan bir adama Samsunu teslim eden siyasetçilere yazıklar olsun. Önümüz seçim müdürümüz hayırlı olsun.
SAMSUNLU     2022-01-12 BU NASIL İŞTİR
Önce Devlet     2022-01-12 Ne yapsın AKP artık çareyi terörist sevicilerde arıyor.....
Vatandaş     0000-00-00 Müdürü tanımam etmem haklıya haklı haksıza haksız derim. Müdürün Samsun’da açmadığı hastane, sağlık merkezi kalmadı. Tamamladığı sağlık tesisleri attığı temeller de ortada yerel medyadan görüyoruz. Sadece vicdan diyorum. Çalışana bu kadar da sıkılmaz.
Sinan     0000-00-00 Adamın hemşehrisini takip etmesinde ne sakınca var. Selahattin Demirtaş HDPPKK lı diye takip etmeyecek mi?? AKP ye böyle bürokrat lazım.
S. yıldıray     2022-01-11 Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç derhal görevden alınmalıdır. Kendisinin Selahattin Demirtaş'a hemşehrilik muhabbeti duyduğuna eminim, çünkü bir Hozatlı diğeri de palu'lu. Bu haber doğrulandığı taktirde, Muhammet Ali Oruç'un arkasında duran Samsun Milletvekillerinin de desteğini çekeceğini düşünüyorum. Olması gereken budur.
GALERİLER