Öğrenciler Çözemedikleri Soruları Mobil’den Soruyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öğrenciler Çözemedikleri Soruları Mobil’den Soruyor
05.05.2021 11:57:06

 

Öğrenciler Çözemedikleri Soruları Mobil’den Soruyor

Samsun’ da Öğrenciler Çözemedikleri Soruları Öğretmenlerine Mobil Uygulama Üzerinden Soruyor.

         Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü salgın sürecinde eğitimin sürekliliğini desteklemeye devam ediyor.  Bu amaçla “Rehberim Samsun” uygulaması hayata geçirildi.

         Öğrenciler, Rehberim Samsun uygulaması ile her an ve her yerde, alanında uzman öğretmenlerle iletişim kurabilecek. Öğrenciler ders çalışırken çözemedikleri bir soru olduğunda o sorunun fotoğraflarını çekerek sisteme yüklendiğinde, eğitimciler sorunun anlatımlı bir şekilde çözümlü halini öğrenciye geri gönderecek. Böylece konu kazanımların gerçekleşmesi hızlı ve güvenli şekilde sağlanacak.

         Yine Rehberim Samsun uygulaması ile öğrenciler günlük hayatlarındaki sorunları, yaşadıkları kaygı durumlarını, ders çalışma konusunda stratejik hatalarını Rehberim Samsun uygulaması üzerinden rehberlik öğretmenlerine çevrimiçi olarak iletebilecek.  Öğretmenler tarafından sorulara cevap verilecek veya randevuyla akabinde görüşme yapılabilecek. Ayrıca Rehberim Samsun üzerinden öğrenciler üniversite taban puanlarına, puan hesaplama araçlarına, tercih rehberlerine anında ulaşabilecek.

         Öğretmenler, öğrencilerinin gelişim sürecini ebeveynler ise çocuklarının durumunu anlık olarak Rehberim Samsun uygulamasından takip edebilecek. Böylelikle kafasında soru ve sorun kalmayan öğrenciler geleceği daha net görecek.

         Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Rehberim Samsun uygulaması Android telefonlardan Google Play Store üzerinden 10 mayıs tarihinden itibaren indirilebilecek.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun Mobil Uygulama Rehberim Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER