OMU Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof Dr Gamze Alaylı görevden alındı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMU Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof Dr Gamze Alaylı görevden alındı!
23.09.2022 17:17:35

 

OMU Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof Dr Gamze Alaylı görevden alındı!

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanı olduğu halde Romatoloji Polikliniği sorumluluğu yürüten Gamze Alaylı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı görevinden alındı.

 

Gamze Alaylı, Kendisi romatoloji uzmanı olmadığı halde, Dekan Prof Dr Cengiz Çokluk'u kullanarak İç hastalıkları Romatolojinin Behçet Hastalığı ve Ailesel Akdeniz Ateşi polikliniklerini hukuksuz bir şekilde kapattıran isim olarak biliniyor.

Gamze Alaylı'nın görevden alınmasının bu durumla ilişkili olabileceği iddia ediliyor.

Gamze Alaylı'nın görevden alınması ile ilgili diğer bir başka iddia ise OMÜ'de eğitim sisteminde değişikliğe gidilmesini istememesi olduğu belirtilmektedir.

Türkiye'de yalnızca 2-3 üniversitede ve OMÜ'de uygulanan, İstanbul ve Ankara'daki saygın üniversitelerde hiçbir değer atfedilmeyen probleme dayalı öğrenme sisteminde ısrarcı olan Alaylı’nın Probleme dayalı öğretim sisteminde ısrarcı olması yüzünden rektörlük ile arasının açıldığı iddia ediliyor.

 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi probleme dayalı öğretim sistemine geçtiğinden beri eğitim başarısının artmak şöyle dursun gerilediği belirtililiyor.

Hem eğitim başarısını gerilettiği hem de tıp fakültesi hocalarına aşırı yük yüklediğinden dolayı Pek çok öğretim üyesi bu sistemi istemiyor.

Buna rağmen Gamze Alaylı'nın bu sistemde ısrarcı olması onun sonunu getirdiği gelen iddialar arasında.

Böylece OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Cengiz Çokluk’un en yakın arkadaşını, Rektör Prof Dr Yavuz Ünal görevden almış oldu.

Tıp Fakültesi eğitimcilerinin Gamze Alaylı'nın görevden alınması ve probleme dayalı öğrenimden vazgeçilmesinin yerinde bir karar olduğu yönünde görüş birliği içinde olduğu da belirtiliyor.

 

OMU Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof dr gamze alaylı görevden alındı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gerçekler gelsin     0000-00-00 Tuttuğunuz köpek sana ve FTR'deki bir hoca için kılkuyruk diyordu. FTR'deki hoca için ona katılmıyorum. Omurgasızsınız ki onurunuz şerefinize laf söyleyeni rektör emretti diye koruyorsunuz. Kendiniz söylemişsiniz bunu. Dik duranları görünce hafsalan almıyor tabii ki. 2 yıl sonra sana söylerim kim olduğumu, belli olmaz de yarın söylerim. Devir her an dönebilir.
Gerçekler gelsin     0000-00-00 Ahmet Tevfik Sunter'; kimliği açıklamak Geri zekalılık olur. Söylediklerimin hiçbirini yalanlayamamışsın. Zaten Gamze kapatacağım o poliklinikleri derken sen de yanındaymışsın. Dekanlık olarak başarınız bu poliklinik kapatmak. Bir de tuttuğunuz köpek, başka Öğretim üyesine dümdüz küfür ediyor. Siz onun tarafını tutuyorsunuz. Edep siz de bu kadar. Başka kadınların namusuna dil uzatıyor, ağıza alınmayacak sözler söylüyor. Cengiz Çokluk için ne dediğini biliyorsun. Hala niye koruyorsunuz. Çünkü rek
OMÜ Sekreter     0000-00-00 Gamze çok kıskançtı. Ramis Çolak da söylüyor Gamze'nin çok kıskanç olduğunu. Başarılı güzel kadınların arkasından konuştuğuna ben şahidim. Beraber çalıştığı Ayhan Hanımın bile arkasından konuşuyor.
Adam     0000-00-00 Biraz da egitim ile uğraşsanız. Unutmayın çocuklarımız sizlere emanet...
AHMET TEVFİK SÜNTER     0000-00-00 Gerçekler gelsin'e Omurgan varsa adını açıkça yazarsın. Neden yazamıyorsun? Yazılarında da terbiye sınırlarını aşıyorsun. Dekanın odasında gazeteye haberi kendinin yaptırdığını itiraf eden sen değil misin? Ekmeğini yediğin kuruma ihanet ediyor, hem kuruma hem de kendine zarar veriyorsun. Umarım tez zamanda bundan vazgeçersin. Bundan sonra yazacaklarına da cevap vermeyeceğim.
Gerçekler gelsin     0000-00-00 Ahmet Tevfik Sunter'e PDÖ yüzünden anlaşamadığı mı yalan? Romatolog olmadığı halde romatoloji polikliniği çalıştırdığı mı yalan? Dahiliye Romatoloji polikliniklerini kapattırdığı mı yalan? Kendisini Romatolog sanması mı yalan? Üçünüz de küfreden adamı koruyorsunuz. Ona çakıyordu bu prensesiydi. Hatırladın değil mi? Şimdi bizim Omurgamız var diyebilir misin? Ben söyleyeyim: Yok. O koltukta durmak için rektörün sözünü dinlemen gerekiyor. Şimdi Sus ve yerine otur.
Rüknettin     2022-09-23 Daha önce de çok yalan dolan gördüm ama bu kadarı başka bir seviyeye ulaştı.!
Ahmet Tevfik Sünter     2022-09-23 Akasyam.com'un OMÜ'deki haber kaynağı ne zaman gerçek haber verecek merakla bekliyorum. Gamze Hanım kendi isteğiyle Temmuz ayında ayrılmış olmasına rağmen ve de üzerinden iki ay geçtikten sonra kendi kafasından bir senaryo yazarak olaya dekan ve rektörü de katan haber kaynağınızdan bir an evvel kurtulmanızı tavsiye ediyorum.
Hasan Ulusoy     0000-00-00 Eveeeeeet. Çok güzel oldu.
Ilahi adalet     0000-00-00 5 vakit namazinda diye rektor ile tanıstırılan doktor hanıma takiyesiz hayatında basarilar dilerim.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri