OMÜ’de Kütüphane Haftası Depremzede Çocuklarla Kutlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de Kütüphane Haftası Depremzede Çocuklarla Kutlandı
28.03.2023 17:22:57

 

OMÜ’de Kütüphane Haftası Depremzede Çocuklarla Kutlandı

27 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında tüm Türkiye’de kutlanan Kütüphane Haftası’nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) de yaşadıkları travmayı hafifletmek amacıyla depremzede çocukları Merkez Kütüphane’de konuk etti.

59. Kütüphane Haftası’nın ilk gününde depremzede çocuklarla kutlanan etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Şener Şentürk,  Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Ethem Olukcuoğlu, OMÜ Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Veysel Uğur ve Kütüphane idari personeli katıldı.

 

‘Kütüphane İyileştirir’ ana temasıyla kutlanan haftada depremzede çocuklara psiko-sosyal destek

 

Bu yıl ‘Kütüphane İyileştirir’ ana temasıyla kutlanan 59. Kütüphaneler Haftası kapsamında depremzede çocukları ağırlayan Merkez Kütüphane Yönetiminin düzenlediği çeşitli psiko-sosyal etkinliklerle depremden ötürü büyük travma yaşayan depremzede çocuklar moral buldu.

Merkez Kütüphane’nin başkanlık fuayesinde ikramlarla başlayan etkinlik; Çocuk Bölümü’nde hikâye okuma, oyun oynama, grup çalışması ve hediye takdiminin ardından Seminer Salonu’nda çizgi film gösterimiyle devam etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eren “Çok değerli ve anlamlı bir program”

 

Etkinlikte çocuklarla yakından ilgilenip onlarla kitapları inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, deprem korkusunun yarattığı stresle mücadelede zorlanan çocuklar için Merkez Kütüphane Yönetimince hazırlanan bu programın çok değerli ve anlamlı olduğunu belirterek Merkez Kütüphane Yönetimine teşekkür etti.

“Yaraları sarmak, insani ve vicdani bir sorumluluktur”

 

OMÜ olarak konuk edilen depremzede aileler ve çocuklarının yaşanan olumsuz süreci atlatmaları için katkıda bulunmaya devam edeceklerini vurgulayan Prof. Dr. Eren, toplum olarak depremzedeleri tekrar sosyal hayata kazandırmanın ve bu felaketin neden olduğu yaraları sarmanın insani ve vicdani bir sorumluluk olduğunu hatırlattı.

 

OMÜ’de Kütüphane Haftası Depremzede Çocuklarla Kutlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri