One Humanity Nedir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
One Humanity Nedir!
01.09.2023 16:40:07

 

One Humanity Nedir!

Cumhurbaşkanlığında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kabulünde duvarda bir resim dikkat çekti.

Bütün resmi erkan ve davetliler kutlama yaparken fonda o resim vardı.

Peki o resim ne anlama geliyordu?

Share Humanity interaktif duvar resmi, 23 ve 24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi sırasında dünyanın dört bir yanından binlerce insanla 48 saat boyunca oluşturulan bir sanat eseriydi. Bu duvar resmi tek bir insanlığa, sorumluluğu paylaşmaya ve kimseyi geride bırakmamaya yönelik kolektif bağlılığı simgeliyordu. 

One Humanity, TEK İNSANLIK idealine bağlılığı sembolize ediyordu.

ONE HUMANİTY NEDİR!

One Humanity’nin çıkış noktası uluslararası göç sorunlarının çözülebilmesi için ‘Tek İnsanlık, Tek Dünya’ düşüncesini dünya Ülkerline kabul ettirmeyi hedefliyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mart ayında New York'taki BM Genel Merkezi'nde düzenlenen, uluslararası göç sorunlarının ele alındığı "Uluslararası Göç Diyaloğu Toplantısı"nda da gıda krizine değinirken, “İnsan hareketliliğini sürdürülebilir kalkınma hedeflerimize ulaşmak için kullanmanın zamanı geldi. Önümüzdeki zorluklara 'tek insanlık tek dünya' yaklaşımını benimsersek, bu karmaşık sorunların üstesinden gelebiliriz" demişti.

Türk dışişleri bakanı ayrıca "küresel ekonomi için gıda krizine" dikkat çekerek, "yüksek faiz oranları ve enflasyonun ülkeleri yatırım fonlarına ve kredilere erişimden mahrum bıraktığını" belirterek, üçüncü bir "düşünce gıdası krizinin" teknolojideki hızlı gelişmelere, ancak dünya çapında "eşitsiz" erişime işaret ettiğini söylemiş ve

"Küresel gençlik, uygun eğitim fırsatları veya gelecek beklentileri olmadan çaresiz durumda. Bu da bizim önceliklerimizden biri. Yükseköğretime kaydolan Suriyeli mülteci gençlerin yarısı Türkiye'de gerçekleşiyor. Türkiye şu anda dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla olan yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Bugün karşı karşıya olduğumuz zorluklara 'tek insanlık, tek dünya' yaklaşımını benimsersek bu karmaşık sorunların üstesinden gelebiliriz" diye eklemişti.

 

One Humanity Nedir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı