Ozon Terapisi Uygulanan Sağlık Sorunları Nelerdir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ozon Terapisi Uygulanan Sağlık Sorunları Nelerdir
05.12.2020 11:28:35

 

Ozon Terapisi Uygulanan Sağlık Sorunları Nelerdir

Büyük Anadolu Hastaneleri Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Hayrullah Öztürk, "Gribal enfeksiyonlardan korunmada ve vücut direncini güçlendirmede etkili bir yöntem olan ozon terapisi ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz" dedi.

Son yıllarda adından sıkça söz edilen ozon terapisi Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nde de başarıyla uygulanmaktadır. Ozon terapi ile virüslere karşı bağışıklığın güçlendirilebileceğini ifade eden  Büyük Anadolu Hastaneleri Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı Uzm. Dr. Hayrullah Öztürk "Ozon gazı kullanılarak uygulanan yapıcı tedavilere "ozon terapi" adı verilmektedir. Eski bir tedavi yönetimi olan "ozon terapisi" yararlarının ortaya çıkması ve yaygınlaşmasıyla kullanılmaya başlamıştır. Ozon terapisi vücuttaki oksijen seviyesini yükselterek tüm dokulara fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendiren, kan dolaşımını hızlandıran, karaciğerde yağlanmayı azaltan anti-aging etkili bir terapi yöntemidir.

OZON TERAPİSİ UYGULANAN SAĞLIK SORUNLARI

Metabolizma hızını arttırma, anti-aging etki, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kan dolaşımının artması, yeni hücre yapım, detoks etkisi, anti-mikrobik etki, ağrı giderici etki, yaşam kalitesini artırma gibi etkiler ozon terapisinin faydaları olarak sıralayabiliriz.

Bununla birlikte baş ağrısı, unutkanlık, migren, Kronik yorgunluk sendromunda, zayıflamada, iyileşmeyen yaralarda, sivilce, akne ve egzama tedavisinde, birçok hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak, viral hepatit gibi daha birçok sağlık sorunlarında kullanılmaktadır. Ozon terapisini hastanemizde başarıyla uygulamaktayız" diyerek sözlerine son verdi.

Ozon Terapisi Uygulanan Sağlık Sorunları Nelerdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER