Peygamberimize Hakaret Dekanlığın Yetki Alanında Değilmiş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Peygamberimize Hakaret Dekanlığın Yetki Alanında Değilmiş!
06.08.2022 14:36:31

 

Peygamberimize Hakaret Dekanlığın Yetki Alanında Değilmiş!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İstafil Balcı Peygamberimize hakaret ettiği gerekçesiyle CİMER’e şikayet edildi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İstafil Balcı, Peygamberimize iftira attığı, hadislere inanmadığı ve Müslümanları aşağıladığı için Cumuhurbaşkanlığı İletişim Merkezi – CİMER’e şikayet edildi.

Şikayet metninde İsrafil Balcı hakkında, Twetter hesabından sürekli hükümetin ekonomi ve göç olitikasını eleştirdiği ve dalga geçtiği belirtilerek, bu zihniyete sahip bir ilahiyat hocasının derste öğrencileri nasıl yönlendirdiğinin sorgulanması istendi.

CİMER şikayetinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İstafil Balcı hakkında, peygamberimize iftira atması, müslümanları kötü göstermesinden dolayı işlem yapılması istendi.

DİSİPLİN SUÇLARI KAPSAMINA GİRMİYOR

CİMER şikayeti hususunda görüşleri sorulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ise, “Bahsedilen eylemlerin sosyal iletişim araçları üzerinden gerçekleştirilmesinden dolayı disiplin suçları kapsamına girmediğinden yetki alanımızın dışındadır” şeklinde görüş beyan etti.

 

Peygamberimize Hakaret Dekanlığın Yetki Alanında Değilmiş!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bilal     0000-00-00 Allah islah etsin degilse kahhar ismi ilekahru perisan etsin
muzaffer     2022-08-07 İsrafil hoca peygambere hakaret etmez ama siz iftira atmayı iyi bilirsiniz. var mı kanıtınız? ayrıca İsrafil hocayı anlamaya sizin zekanız da yetmez.
Cahit KOLBAY     2022-08-07 Asıl sorun İlahiyatçı kimliği adı altında, islamiyete zarar verenü, bu zavallı ve anlaşılmaz şekilde kibirli olan mahlukatlardır. Allah'a şükür, insanlar dinini sadece bu cahil ve edepsizlerden öğrenmek zorunda kalmıyor.
Doc Dr     0000-00-00 Omü de sıradan şeyler..
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri