Ramis Çolak Hakkında Bir Şikayet Daha!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ramis Çolak Hakkında Bir Şikayet Daha!
22.11.2022 16:35:59

 

Ramis Çolak Hakkında Bir Şikayet Daha!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi İç Hastalıklarında son altı ayda altı araştırma görevlisinin istifa etmesinin gerçek sebebinin İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak’ın mobing ve baskılarının dayanılmaz seviyelere ulaşırken hakkında bir şikayet daha yapıldı.

 

21 Kasım 2022 tarihli şikayette, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak’ın uzmanlık bitirme sınavında tez danışmanı profesörü sınava almadığı belirtiliyor.

Şikayete konu hakkında, “İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak, Uzmanlık eğitimi süresince bana çok faydası olan tez danışmanım ile arasındaki husumetten dolayı sınava almayarak beni mağdur etmiştir” şeklinde ifadeler bulunuyor.

Kongreye giden bir asistanını herkesin önünde aşaılayarak, “ondan nihayet intikamımı aldım” diyen, öğrencilerine, “Kendini şu pencereden at, sen ölürsen bir kişi, yaşarsan bütün hastalar ölecek” diyerek baskı uygulayan, nöbette şarap içen öğrencilerin şikayet edilmemesi için olaya şahit olan ve şikayet etmek isteyen öğrencilerden şikayetlerini geri çekmek için imza toplayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak hakkında teamüllere ve yönetmeliklere aykırı keyfi hakkında şikayetler yağmaya başladı.

Diğer yandan, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk'un Ramis Çolak’ın mobingleri karşısında sessiz kalmasının sebebi olarak da OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Bilgici’nin ısrarlı ricalarını kıramıyor olması öne sürülüyor.

Bilgici, Fizik Tedaviden Dahiliyeye gönderdiği Dr. Hasan Ulusoy’un tekrar geri dönememesi için çok eski dostluğu ve yakınlığı olan Dekan Çokluk’a baskı yapıyor.

Dekan Çokluk ise bu konuda Çolak’un korku imparatorluğuyla tesis etmiş oduğu otoritaryen yapıya güvendiği için sessiz kalarak görmezden geliyor.

Ramis Çolak Hakkında Bir Şikayet Daha!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bilinsin     0000-00-00 Yeni kriterlere göre Profesör olamıyor
Aile Hekimi     0000-00-00 Bu nasıl iştir? Anlamak mümkün değil
Öğrenciler     0000-00-00 Umarım doğru değildir.
İdare gör bunları     0000-00-00 İdare gör bunları. Öğrencilerimizi koruyun
Bir Öğretim Üyesi     0000-00-00 Konu YÖK'e yazılmıştır.
Ben İnanıyorum     0000-00-00 Ramis Çolak ise ben inanıyorum. Yapar
Bir Akademisyen     0000-00-00 Profesör adamın araştırma görevlisini mobbing yapması. Niye ki?
Gerçekler Gelsin     0000-00-00 Dekan Yardımcısı Ahmet Tevfik Sunter'e; inşallah araştırsın
Öğretim üyesi     0000-00-00 İnşallah ört bas edilmez
Samsun 55     0000-00-00 Konu YÖK'e yazılmış
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri