Saathane Cazibe Merkezi Olacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Saathane Cazibe Merkezi Olacak
23.09.2022 10:57:33

 

Saathane Cazibe Merkezi Olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü Saathane Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Esnaf ile sohbet edip çay içen Başkan Demir, “Burası tamamlandığında şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak” dedi.

Osmanlı mimarisinin önemli eserlerini bünyesinde barındıran Saathane Meydanı’ndaki çalışmalar sürüyor. Projeyi “Tarihle buluşma” olarak değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yeniden eski cazibesine kavuşacak olan bölge mimarisi ve kent dokusuyla, içinde barındırdığı Taşhan, Medrese Cami ve Şifa Hamamı ile turistik bir bölge olacak. Yeni konseptiyle turizme kazandırılan Saathane Meydanı’nda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunan Başkan Demir, “Etap etap yapılan çalışmalarda sona doğru gelindi. Burası tamamlandığında Samsun’un en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Tarihi dokuya uyumlu şekilde tasarlanan iş yerleri bölgenin ticaretini de hareketlendirecek” dedi.

Saathane Cazibe Merkezi Olacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cevdet     2022-09-23 Mecidiyenin başına kadar hatta cumhuriyet meydanına kadar bu dönüşüm ve yenilenme yapılmalı
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri