Saç Ekiminde Son Teknoloji
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Saç Ekiminde Son Teknoloji
22.12.2020 07:30:55

 

Saç Ekiminde Son Teknoloji

Saç dökülmesi erkeklerin en büyük kabusları arasında yer alıyor. Genetik, stres ya da hastalık kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorun, saç ekimi ile son bulmakta.Türkiye’de birçok klinikte Amerika ve İngiltere’deki gibi gelişmiş teknolojilere sahip bir hizmet sunulmaktadır. Saç dökülmesi sorunu modern saç ekimi yöntemleri ile ortadan kalktığında hem kendinize olan güveninizi yeniden sağlayacak hem de estetik kaygılarınızı gidereceksiniz.

FUE Saç Ekim Yöntemi

FUE saç ekim yöntemi en son teknolojinin sağlamış olduğu bir tedavi metodudur. Ameliyatsız saç ekimi olarak da bilinir. Dökülme olmayan bölgelerden özel olarak tasarlanmış olan başlıklar sayesinde kökler toplanır. Teker teker akına bu kökler, neştersiz bir biçimde toplanmaktadır. Böylelikle herhangi bir izin kalması da önlenmektedir. 3000 ile 4000 civarında alınan greftler, daha sonra ekilir.

Çizilmiş olan saç çizgisine göre işlemler yapılır. Anestezi verilerek hastanın herhangi bir ağrı  ya da acı hissetmesinin önüne geçilir. Ardından saç ekimi işlemlerine geçilir. Saçın çıkış yönüne göre hareket edilir. Deneyimli personel, estetik açıdan güzel bir görünümün ortaya çıkabilmesi için son derece dikkatli bir biçimde ekimi tamamlar. Dr. Ufuk Alatekin, bu yöntemin ağrısız gerçekleştiğinden ötürü avantajlı olduğunu belirtmektedir.

 

DHI Saç Ekim Yöntemi

DHI adı verilen saç ekim yöntemi yeni bir teknoloji üzerinden hareket ederek, daha çok kök alınmasını sağlamaktadır. Bunun için kullanılan Choie adı verilen bir kalem vardır. Köklerin tek tek alınmasının ardından bunlar uzun bir süre boyunca hiçbir şekilde bekletilmez. Özel kalemin içine tek tek konulur. Bu cihaz; hem kafa derisi üzerinde ekilecek yeri açmak hem de saç köklerini ilgili alana yerleştirebilmek için kullanılır. Böylelikle aynı anda iki işlemi birden gerçekleştirmiş olmaktadır.

 

Kök Hücre Saç Ekimi

Hastalara ait olan kendi kök hücrelerinin kullanılmış olduğu bu sistemde, çok çabuk sonuç almak mümkündür. Özellikle ağrının olmaması, mevcut yöntemin en dikkat çekici özellikleri arasında yer alır. Başarılı şekilde enjekte edilen kökler, ilgili bölgedeki ölü hücreleri de harekete geçirmektedir.

Doktorun web sitesi: https://www.ufukalatekin.com/

 

Ülkemizde Verilen Diğer Hizmetler

Ülkemizde de birçok klinikte medikal estetik operasyonları başarılı şekilde yapılmıştır. Bunlara ek olarak mezoterapi ve alternatif tıbbın en güzel örnekleri olan sülük tedavisi, ozon terapisi ve kupa terapisi de uygulanmaktadır.

Saç Ekimi Saç Ekiminde Son Teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER