Sağlık eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan Sağlık müdürünün arkasında durmaya devam edecek mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sağlık eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan Sağlık müdürünün arkasında durmaya devam edecek mi!
18.07.2022 16:42:17

 

Sağlık eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan Sağlık müdürünün arkasında durmaya devam edecek mi!

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekiminin babasının muayenehanesinde yasal olmaksızın hasta muayene ettiği iddia edildi.

 

Samsun İl Sağlık Müdürünün ve bazı yöneticilerin ailelerini muayene ettiği ve Ağız ve Diş Sağlığı Denetim ekibinin bunu tespit ettiği, tutanak tuttulmasına rağmen Samsun İl Sağlık Müdürünün soruşturmayı örtmek istediği iddia edildi.

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekiminin babasının muayenehanesinde yasal olmaksızın hasta muayene ettiği, İl Sağlık Müdürünün ve bazı yöneticilerin ailelerini muayene ettiği ve Ağız ve Diş Sağlığı Denetim ekibinin bunu tespit ettiği, tutanak tuttuğu ama İl Sağlık Müdürünün soruşturmayı örtmek istediği iddia edildi.

Denetim görevlisi Diş Hekimi Bayanın ısrarla tuttuğu tutanağın gereğinin yapılmasını istediği, ancak İl Sağlık Müdürünün gereğini yapmadığı, hatta denetimi yapan bayan Diş Hekimi görevliye görev vermeme yönünde talimatlar verdiği iddia edilmekte. Tüm bu iddialara rağmen Ahmet Demircan’ın hala daha Sağlık Müdürünün arkasında durmaya devam edip etmeyeceği kamuoyu tarafından merak konusu olmuş durumda.

AİLE BOYU NEREDE TEDAVİ EDİLMEKTELER

İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç’un kendisinin, çocuklarının ve ailesinin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekiminin babasına ait muayenehanede tedavi olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşerken Oruç’un aile boyu diş tedavisini nerede yaptırdığı konusunda kamuoyuna açıklama yapması beklenmekte. Covid döneminde Samsun’da kendisine bağlı hastanelerde tedavi olmayıp, helikopterle Ankara’ya gidip tedavi olmasının ardından böyle bir durumun ortaya çıkması büyük bir skandal olarak iddia edilmekte.

GARİP İDDİALAR

Ağız ve Diş Hastanesi Başhekiminin babasının muayenehanesinde yasal olmaksızın hasta baktığı, hastaların bazı işlemlerini hastanede hallettiği, hatta diğer doktorlara sıradan başhekim hastası gibi gönderip hallettirdiği de gelen iddialar arasında yer almakta. Ayrıca yüksek ücretli implant protez gibi işlemleri de babasının muayenehanesinde ücret karşılığı yaptığı iddia edilmekte.

Ayrıca sadece İl Sağlık Müdürünün değil, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı’nın ve eşinin Başhekimin babasına ait muayenehanede Başhekim tarafından tedavi edildikleri iddia edilmekte. Vatandaşın sıra almadığı, uzun kuyruklar sonunda zar, zor muayene olduğu hastanelerin yöneticilerinin yaptığı bu uygulamalara kimin hesap soracağı da merak konusu olmuş durumda.

Kaynak: Denge Gazetesi - Metehan ÖNDAŞ

Sağlık eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan Sağlık müdürünün arkasında durmaya devam edecek mi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatsalı Mesut     0000-00-00 Denetimi yapan diş hekimi sürülür.saglık müdürü yakında genel müdür olur.6+1 masanın saadet ayağı ahmet demircan akparti'de grup başkan vekili olur.Türkiye'de sağlıkta bu işler böyle yürüyor maalesef.Hele Samsun'da patagonya'dan beter
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri