Samsun Afad Acil Toplandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Afad Acil Toplandı
06.02.2023 11:34:10

 

Samsun Afad Acil Toplandı

Samsun TAMP İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ilimizden de hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini ileterek, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Depremde zarar gören şehirlerimize yardım için hareket etmek üzere hazır olan AFAD İl Müdürlüğümüzden 11 araç, 1 Mobil Koordinasyon Tırı, 36 arama-kurtarma personeli, 3 arama köpeği, Sağlık Afet Grubundan 3 UMKE aracı, 11 ambulans ve 35 personel, Güvenlik Afet Grubundan 1 araç ve 4 personel, Haberleşme Afet Grubundan 5 araç (5 mobil jeneratör), 2 mobil araç ve 17 personel, Beslenme Afet Grubundan 1 kamyon, 1 aşevi aracı ve 6 personel, Samsun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından 5 araç ve 13 personel, Enerji Grubundan 5 araç, 3 jeneratör ve 15 personel, Psikososyal Destek Grubundan 2 araç ve 10 personel, Hasar Tespit Grubundan 5 araç ve 10 personel, Yangın Grubundan 3 araç ve 15 personel, Teknik Destek ve İkmal Grubundan 1 Beko, 1 trayler, 1 öncü, 1 akaryakıt tankeri ve 4 personel, Tahliye Yerleştirme Grubundan 5 araç ve 46 personel ile Barınma Çalışma Grubundan 1 tır (288 katlanır yatak) ilki saat 05.45’te olmak üzere saat 10.00 itibarıyla yola çıktı ve yükleme işlemi devam eden 15 tır da en kısa sürede yola çıkacak.” dedi.

Depremde ölü ve yaralı sayısının artmamasının en büyük temennileri olduğunu ifade ederek, doğu ve güneydoğu illerimizi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileten Sayın Valimiz, Samsun’da ilgili tüm kurumlarımızın AFAD Başkanlığının koordinasyonunda deprem bölgesine yardım için hazırlıklı olduğunu ve daha önceki birçok afette olduğu gibi bu afetin yaralarının da devlet ve millet dayanışmasıyla birlik ve beraberlik içerisinde en kısa sürede sarılacağına inandığını belirtti.

 

Samsun Afad Acil Toplandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri