Samsun Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Enkaz Altından 5 Kişiyi Kurtardı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Enkaz Altından 5 Kişiyi Kurtardı
08.02.2023 17:19:15

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Enkaz Altından 5 Kişiyi Kurtardı

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama - kurtarma ekipleri deprem bölgesinde 32 saat sonra 10 yaşındaki çocuğa, 25 saat sonra da 5 yaşındaki bir çocuğa sağ olarak ulaşmayı başardı. Ekipler toplamda 7 vatandaşı enkaz altından sağ kurtardı.

Kahramanmaraş’da meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem nedeniyle yaşanan büyük yıkım sonrasında Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma ekipleri afet bölgesine gönderildi. Dün yola çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 3 itfaiye aracı ve 25 personel de bu sabah 05.00 itibariyle afet bölgesine ulaştı. Ekipler, hızla arama kurtarma çalışmalarına katıldı. AFAD ile koordineli olarak yürütülen çalışmalarda itfaiye ekipleri 7 saat içinde 3’ü çocuk 7 vatandaşı sağ olarak enkaz altından çıkarmayı başardı.

3’Ü ÇOCUK 5 KİŞİYE ULAŞILDI

İtfaiye ekipleri ilk olarak Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde çöken 7 katlı binanın altında mahsur kalan 2’si çocuk 5 kişilik aileye ulaşmak için harekete geçti. Kurtarma çalışmalarında ilk olarak ailenin en küçük üyesine ulaşıldı. 5 yaşında ismi henüz belirlenemeyen küçük çocuğun 25 saat sonra enkazdan çıkarılması sırasında itfaiye personelinin sevinci de cep telefonu kameralarına yansıdı. Ekipler daha sonra ailenin diğer üyelerine sağ olarak ulaşmayı başardı.

32 SAAT SONRA ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILDI

Ayrıca itfaiye ekipleri yine Elbistan ilçesinde başka bir enkazdan 32 saat sonra 10 yaşındaki bir çocuğu kurtardı. İsmi henüz öğrenilemeyen 10 yaşındaki erkek çocuk ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürüldü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Enkaz Altından 5 Kişiyi Kurtardı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri