Samsun Büyükşehir Deprem Bölgesinde 454 Enkazı Kaldırdı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Deprem Bölgesinde 454 Enkazı Kaldırdı
13.03.2023 16:07:35

 

Samsun Büyükşehir Deprem Bölgesinde 454 Enkazı Kaldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından deprem bölgesinde yürütülen enkaz kaldırma çalışmaları hızla devam ediyor.

Bu zamana kadar toplam 454 bina enkazı kaldırıldı. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, Adıyaman ve Hatay’da Büyükşehir Belediyesi’nin enkaz kaldırma çalışmaları sona ererken Kahramanmaraş kent merkezindeki çalışmalar sürüyor. Başkan Mustafa Demir ise, tüm imkanların seferber edilerek çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen 11 ili etkileyen depremler sonrasında hızla bölgeye ulaşan Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. İnsani yardım malzemesi dağıtımından alt ve üst yapı çalışmaları ile sıcak yemek ikramına kadar bölgedeki her türlü talebe hızla cevap veren ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını büyük oranda gerçekleştirdi. Ekiplerin Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, Adıyaman ve Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanırken Kahramanmaraş kent merkezinde ise enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Toplamda Büyükşehir Belediyesi tarafından 454 bina enkazının kaldırıldığı belirtildi. Deprem bölgesindeki çalışmalar şuan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Şenol Yıldız ve Metin Köksal, koordinesinde devam ediyor.

 

‘ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI KAHRAMANMARAŞ KENT MERKEZİNDE DEVAM EDECEK’

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız, “Ekiplerimiz bölgedeki çalışmalarına devam ediyorlar. Enkaz kaldırma çalışmalarını ara vermeden sürdürüyoruz. Bu zamana kadar Elbistan ilçesinde 397, Kahramanmaraş kent merkezinde 35, Adıyaman’da 18, Hatay’da 4 olmak üzere ekiplerimiz tarafından toplam 454 bina enkazı kaldırıldı. Büyükşehir belediyesi olarak enkaz kaldırma çalışmalarına bundan sonraki süreçte Kahramanmaraş kent merkezinde devam edeceğiz” diye konuştu.  

 

‘DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, ekiplerin ilk günden itibaren deprem bölgesinde cansiperane çalışmalara imza attığını söyleyerek “Araçlarımızla, personellerimizle arama kurtarma ve diğer çalışmalarda yer aldık. Bölgede alanında uzman mesai arkadaşlarımız var çalışma yapmaya devam ediyorlar. Büyük bir gayret ve özveri ile depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Özellikle yıkılan binaların enkazının kaldırılması noktasında hızlı ve etkili bir çalışma yapıldı. İş makinelerimiz, kamyonlarımızla ekiplerimiz süratle enkaz kaldırma çalışmalarını gerçekleştirdi. Kahramanmaraş kent merkezinde ise enkaz kaldırma çalışmaları ile diğer çalışmalarımız devam ediyor. Bu süreçde deprem bölgesinde görev alan ve görevli olarak hala bölgede olan tüm ekip arkadaşlarımıza tek tek tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun Büyükşehir Deprem Bölgesinde 454 Enkazı Kaldırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri