Samsun Genç Kızılay’dan Köy Okulları Şenleniyor Projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Genç Kızılay’dan Köy Okulları Şenleniyor Projesi
26.12.2022 17:01:03

 

Samsun Genç Kızılay’dan Köy Okulları Şenleniyor Projesi

Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığı himayesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay Samsun başlatmış oldukları “Köy Okulları Şenleniyor“ temalı projeyle gönüllere dokunacak.

 

Genç Kızılay Samsun İl Başkanı Feyzullah Bilal ŞENASLAN proje ile ilgili yaptığı açıklamada: “ ‘Köy Okulları Şenleniyor’ temalı projeyle Samsun’umuzdaki dezavantajlı köy okullarımızı tespit ediyoruz.

Gönüllülerimizle birlikte bizleri temsil eden, yerli figürlerimiz olan Nasrettin Hoca ve Keloğlan gibi karakterlerimizi yağlı boya çalışmasıyla duvarlara çiziyor, gittiğimiz her köy okulunda yardıma muhtaç çocuklarımıza kıyafet yardımında bulunuyoruz.” dedi.

Ayrıca ŞENASLAN; “Genç Kızılay Samsun il yönetimi ve gönüllüleriyle birlikte, “Köy Okulları Şenleniyor” projenin ilk etabını Havza Arslançayırı İlkokulunda gerçekleştirildi. Bu proje kapsamında dezavantajlı köy okullarındaki çocuklar duvarlara baktıkça yüzlerinde tebessüm, gönüllerinde sevgi bırakmak için güz döneminin sonuna kadar on okula gitmeyi planlıyoruz. Projemizi daha da genişleterek Samsun Valiliğimizin destekleriyle tadilat gerektiren durumları tespit ederek, elimizden geldiğince iyileştirmeleri sağlayacağız. Sosyal sorumluluk alanında, Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığı ve tüm birimlerimiz olarak sahada daima hazırız.” dedi.

Samsun Genç Kızılay’dan Köy Okulları Şenleniyor Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri