Samsun İyi Parti Kucaklaşamadı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İyi Parti Kucaklaşamadı!
29.10.2020 10:38:11

 

Samsun İyi Parti Kucaklaşamadı!

Samsun İYİ Parti önceki dönem il başkanı Ömer Süslü, GİK üyesi seçilmesini kutlamak için Samsun Yelken Kulüp’te bir resepsiyon verdi.

Resepsiyonun perde arkasında İl kongresinden beri devam eden kavganın ayak sesleri hissedildi.

Bilindi gibi İYİ Parti Genel Merkez kongresi 5 aday ile yapılmış ve Ömer Süslü’nün önceki başkan Recep Güleroğlu’nu desteklemişti.

Ancak Ömer Süslü’nün desteğine rağmen Hasan Aksoy kongreyi farklı bir şekilde kazanmıştı.

Ömer süslünün genel merkezdeki hamisi olarak bilinen Musavat Dervişoğlu ise bu kaybın telafisi için yakın zamanda yapılan genel merkez kongresinde Ömer Süslü’nün GİK üyesi seçilmesini sağlamıştı.

İYİ Parti Grup başkan vekili Musavat Dervişoğlu bu hamleyle hem il yönetiminin GİK üyesi olarak önerdiği ve kendisi tarafından sevilmeyen Hüseyin Acar’ı saf dışı bırakmış ve hem de kendisine yakın ekibin kaybettiği kongrenin rövanşını almış oldu.

İYİ Parti GİK üyesi Ömer Süslü’nün resepsiyonu ise bu rövanşın perçinlenmesi için yapılan bir organizasyon olarak değerlendirildi.

Organizyon yapılırken il başkanı Hasan Aksoy’a sorulmadığı ve kendisine emri vaki yapıldığı resepsiyona katılması durumunda Ömer Süslüye biat etmiş olarak değerlendirilecekti.

Katılmaması durumunda ise resepsiyona genel merkezden katılan İYİ Parti Genel Merkez yöneticilerinden TBMM Kâtibi Enes Kaplan, Grup Başkan Vekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu,  Genel Başkan Yardımcısı Edirne Milletvekili Tolga Akalın, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün de katıldıkları programa katılmayarak genel merkeze isyan bayrağı çektiği değerlendirilmesinin yapılması hedeflenmişti.

Bu sayede her hâlükârda Hasan Aksoy’un kaybedeceği siyasi manevranın yapıldığı kulislerde konuşuyordu.

Diğer yandan Hasan Aksoy ve ekibinin bu manevraya cevabı da hazırdı Kandil münasebetiyle eğlence programına katılmayacaklarını belirleterek topu göğüslerinde yumuşattılar.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy bu tavrına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Samsun Milletvekili Bedri Yasar ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da katılmayarak Başkanın yanında olduklarını gösterdiler.

Programa Atakum, Canik, Alacam ilçe başkanları haricinde katılan ilçe başkanı olmadı.

Bu duruma Ömer Süslü’nün moralinin bozulduğu öğrenildi.

İYİ Parti Ömer Süslü Samsun Yelken Kulüp Samsun Musavat Dervişoğlu Tolga Akalın Yasin Öztürk İzmir Milletvekili Edirne Milletvekili Denizli Milletvekili Hasan Aksoy Necattin Demirtaş Canik Atakum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
zafer     2020-10-29 toplantıya katılmadan haber yapmak bu olsa gerek adam orada açıklamayı yaptı bedri ve erhan mesliste komisyon toplantısında dedi.. hasan aksoy kardeşimdir. bir sıkıntı yok dedi..
Enigma     0000-00-00 Akasyam haber yalan haber yapmayın.Gerçi yalan haber yapanı öpmüyorlar ya
Ufuk     0000-00-00 Belli ki toplantıya katılmadan haber yapmışsınız ya da ilçe başkanlarını tanımıyorsunuz. 11 ilçe başkanı katıldı, 17 ilçenin tamamından da yoğun katılım vardı.
Advert
GALERİLER