Samsun Şehir Hastanesi Yolunu Kim Yapacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Şehir Hastanesi Yolunu Kim Yapacak!
13.11.2021 12:53:58

 

Samsun Şehir Hastanesi Yolunu Kim Yapacak!

Samsun Şehir Hastanesi ile Ankara Karayolunu birbirine bağlayacak yolun yapımını bakanlık üstlendi.

Samsun Şehir Hastanesi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından295 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen hastanenin yüzde 10’u tamamlandı.

900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi, 1 milyar 69 milyon TL’ye mal olacak. 2023 yılında hizmete girmesi planlanan hastanenin sağlık hizmetlerinin yanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına da ev sahipliği yapacağı belirtildi.

Farklı branşların tek bir noktada toplandığı kompleks özelliğine sahip hastanede, Çocuk, Ortopedi, Nöroloji, Kadın Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi ve Onkoloji branşlarında tedavi hizmeti verilecek.

Uluslararası standartlarda laboratuvarlar, 40 ameliyathane, son teknoloji ürünü görüntüleme cihazları ve 40 diyaliz yatağının yer alacağı Samsun Şehir Hastanesi’nde iyotlu tedavi, kemik iliği ve yanık gibi ünitelerin yanı sıra yoğun bakım yetişkin ve yeni doğan servislerinde tedavi görecek hastalar için 210 yatak yer alacak.

Tedavi üniteleriyle birlikte acil durumlar için ambulans helikopterlere yönelik heliport alanının da bulunacağı Samsun Şehir Hastanesi polikliniklerinde günde ortalama 320 hasta kabul edilecek.

Hastane inşaatında beton dökümü ve hafriyatta fiziki seviye yüzde 10’a yaklaşırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi ise yolun yapımını Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na devretti.

Hastane yolunu kim yapacak ?

Yolun yapımına ilişkin Karayolları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Çevre Dairesi Başkanlığı’nın proje hazırladığını ifade eden Başkan Demir, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan ve milletvekillerimizin desteği ile şuan kullanılan şehir hastanesi geçici yol servis yolunu bizim.

Ama iki uçtan Ankara yoluna bağlayacak yolun yapımını Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na kabul ettirdik. Geçen hafta şehrimize gelen bakanımıza son durumla ilgili bilgi verdik. Ön protokolü hazırlayan bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ile görüşmeleri sürdürüyor. Proje tamamlandıktan sonra da bakanlıklar arasında protokol imzalanıp yol yapımı başlayacak” dedi.

Samsun Şehir Hastanesi Yolunu Kim Yapacak!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER