Samsun Teknopark Firması Zirveye Oynuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Teknopark Firması Zirveye Oynuyor!
06.01.2021 09:28:12

 

Samsun Teknopark Firması Zirveye Oynuyor!

Samsun’da farklı disiplinlerden gelen 3 oyun sevdalısının bir araya gelerek kurduğu Lebleby Games, kısa sürede adını tüm dünyaya duyurdu.

Samsun Teknopark firması Lebleby Games’in piyasaya sürdüğü Gear Race 3D isimli oyun, en çok indirilen oyunlar listesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 2. sıraya yerleşti.

Lebleby Games; yarış oyunları kategorisinde ürettiği mobil video oyun, araba yarışı konsepti, tekniği ve tasarımıyla oldukça önemli bir popülarite yakalayarak başta Amerika ve Avrupa olmak üzere 165 ülke/bölgede ilk 3’e girmeyi başardı. Oyun girişimi ve araştırma geliştirme (AR-GE) girişimi kimliklerini bir arada taşıyan Lebleby, şu anda Samsun Teknopark bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Lebleby Games’in kurucusu Karabulut “Oyuncu merkezli ve kullanıcı deneyimi odaklı tasarım sürecimiz, oyunun başarısının ana faktörü”

“Gear Race 3D” isimli oyunun ABD’de en çok indirilen 2. oyun olabilmesinin ardındaki faktörleri Lebleby’nin kurucusu Ercan Karabulut şu şekilde yorumladı: “Gear Race 3D, ürettiğimiz 10’u aşkın oyundan elde ettiğimiz deneyim ile pazar analizleri sonucunda sektörde açık olduğuna inandığımız bir boşluğa yönelik geliştirdiğimiz bir mobil video oyun. Basitleştirilmiş mekaniği sayesinde, kullanıcının tek el ile oynayabildiği bir araba yarışı simülasyonu ürettik. Oyuncu merkezli ve kullanıcı deneyimi odaklı tasarım sürecimizin, oyunun başarısının ana faktörü olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra, oyunumuzu tamamen kullanıcılardan elde ettiğimiz verileri analiz ederek geliştiriyoruz. Verilerin gücünden yararlanmak, başarıyı getiren bir diğer faktör.”

Lebleby, dünyadaki en büyük mobil firmalarından biri olmak için çalışmalarına ekibini genişleterek devam etmek istiyor.

Samsun Teknopark Lebleby Games AR-GE Gear Race 3D Amerika Birleşik Devletleri Teknopark
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER