Samsun Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nda Seçim Gündemi Hızlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nda Seçim Gündemi Hızlanıyor!
08.10.2022 16:51:54

 

Samsun Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nda Seçim Gündemi Hızlanıyor!

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Ticaret Borsası seçimleri için zaman daralırken seçimlerin yapılacağı Meslek Komiteleri’nin listeleri internetten yayınlandı.

Kasım ayının ilk haftası yapılacağı söylenen Samsun Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri için bir ay gibi kısa bir süre kala Meslek Komiteleri’nin listeleri Samsun TSO web sitesinde yayınlandı.

https://liste.samsuntso.org.tr/

adresinden Meslek Komitesi olarak gruplardaki şirketleri görmek mümkün.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerinde Meslek Komiteleri seçilerek Meslek Komitelerinden Meclis’e girecek olan Meclis Üyeleri liste halinde ger meslek grubunda ayrı ayrı seçiliyor. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerini

 https://www.samsuntso.org.tr/organizasyon/meclis-uyeleri

adresinden, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitelerine seçilen şirket temsilcilerini de

https://www.samsuntso.org.tr/organizasyon/meslek-komiteleri

adresinden görmek mümkün. Samsun Ticaret Borsası Meslek Gruplarına da

https://www.samsuntb.org.tr/uye-listesi/

adresinden ulaşmak mümkün.

Kasım ayının ilk haftasında yapılacak olan organ seçimlerinde öncelikle meslek komiteleri ve meclise girecek olan meclis üyeleri belirleniyor.

Oluşan meclis sonrasında devam eden yasal süre sonunda ikinci bir seçimle oda yönetim kurulu ve başkanı meclis üyelerinin kullandıkları oylarla belirleniyor.

Odalarda meslek komiteleri seçimleri şirket olarak belirlenirken seçimi kazanan şirketlerden yasal süre içerisinde meclis üyesi olarak görev yapacak olan temsilci talep ediliyor. Oda yönetim kurulu ve başkanını şirketlerin temsilci olarak meclise bildirdikleri meclis üyeleri seçimle belirliyor.

SİNAN ÇAKIR’I RİCASIYLA MI BEKLENİYOR

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Ticaret Borsası seçimlerinin aynı gün yapılması planlanıyor.

Ekim ayı içerisinde baskın bir seçim olarak yapılması beklenen Samsun’daki Oda ve Borsa seçimleri bir süre önce ‘iflas içi Konkordato’ ilan eden Köy-Tür’ün Türkiye’de kanatlı sektörünün en büyüklerinden olan bir şirkete satışını tamamlanmasının beklenildiği için Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın ricası üzerine bekletildiği konuşuluyor.

Bilindiği üzere Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın yönetici ortağı olduğu Köy-Tür firması 15 Ekim 2020’de konkordato ilan etmiş, hale hazırda da İflastan sonra konkordato (iflas içi konkordato) durumunda.

İFLASTAN SONRA KONKORDATO (İFLAS İÇİ KONKORDATO) NEDİR?

İflastan sonra konkordato (iflas içi konkordato), halihazırda iflas etmiş borçlular için öngörülmüştür. Konkordato kabul ve tasdik edilirse, borçlu hakkındaki iflas bütün hüküm ve sonuçlarıyla kaldırılır. Müflis, iflas tasfiyesi sırasındaki konkordato teklifini iflas idaresine verir. İflas idaresi bu teklifi, bu konudaki görüşü ile birlikte ikinci alacaklılar toplantısında veya daha sonra görüşülmek üzere alacaklılara bildirir. Burada konkordato mühleti yoktur, konkordato komiseri de tayin edilmez. Konkordatonun hükümleri, konkordatonun tasdiki kararının kesinleşmesi ile değil, buna dayanarak iflasın kaldırılması ile yürürlüğe girer. İflas konkordatosu, niteliğine uygun düştüğü ölçüde, adi konkordato hükümlerine tabidir.

Samsun Ticaret Odası ve Ticaret Borsası’nda Seçim Gündemi Hızlanıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
korhan ege     2022-10-10 samsunu samsunlular yönetsim samsunlu olmalı
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri