Advert
Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın "Engellilerin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Bulmak Gerekmektedir!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın
11.05.2020 15:17:27

 

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın "Engellilerin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Bulmak Gerekmektedir!"

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir Kutlama Mesajı yayınladı.

Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi;

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmayı, hayatlarını toplumun etkin bireyleri olarak sürdürmelerini sağlamayı ve engelli farkındalığı oluşturmayı amaçlamaktadır. Engelli bireylerin hayatın her alanında etkin olabilmeleri, üretime katılabilmeleri, sosyal hayatta diledikleri gibi yer alabilmeleri için çalışmalar yapmak, toplumsal sorumluluk sahibi her bireyin ve kurumun görevleri arasında bulunmalıdır.

 

SORUNLARA KALICI ÇÖZÜMLER BULMAK GEREKMEKTEDİR

Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşlarımızın, hayatın her alanında olduğu gibi yükseköğretimde daha etkin bir biçimde yer alması ve karşılaştıkları sorunların çözümü büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle engellilerimize sahip çıkılması, onların topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelmeleri için gereken çalışmaların yapılması ve sorunlarına kalıcı çözümler üreterek toplumsal bağlarımızın kuvvetlendirilmesi gerekmektedir. Engelli bireylerimizin hakkını sadece bu haftada yapılan etkinliklerle değil her zaman gözeterek onlara destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engellilerimizi ve değerli ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlarken; toplumda engellilerimize karşı gösterilen duyarlılığın artmasını temenni ediyorum.

Samsun Üniversitesi Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın Mahmut Aydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert