Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı "İstiklal Marşı Sonsuza Dek Büyük Bir Gururla Yankılanmaya Devam Edecektir"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı
12.03.2021 06:11:26

 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı "İstiklal Marşı Sonsuza Dek Büyük Bir Gururla Yankılanmaya Devam Edecektir"

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Ve İstiklal Marşı'nın Kabulü’ haftası vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Dağlı mesajında şöyle dedi;

Merhum Mehmet Akif ERSOY’un “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” temennisiyle kaleme aldığı, İstiklal Marşının 12 Mart 1921 tarihinde T.B.M.M. tarafından kabul edilişinin yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.      

İstiklal ve istikbal mücadelemizin en zor dönemlerinde yazılan Milli Marşımızın kabulünün 100. yıldönümü münasebetiyle 2021 yılının ‘Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı’ olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Tarihinin her döneminde bağımsızlığına yönelen tehditlere karşı topyekûn mücadele eden aziz milletimizin dirilişini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımız; en zor şartlarda yaşanan kahramanlıklar ile milletimizin inancını buluşturan eşsiz bir eserdir.

Hürriyet ve istiklalimiz uğruna Aziz Milletimizin verdiği mücadale, döktüğü gözyaşı ile milli ve manevi hislerini dile getiren mısralar; başta aydınlık yarınlarımız olan gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesimine fikir ve inanç yönünden ışık tutmaktadır.              

Dünyada eşi benzeri görülmemiş büyük bir azim ve emsalsiz fedakârlıklar ile istiklal mücadelesini zaferle sonuçlandıran ecdadımızın sahip olduğu gücü ve kararlılığını ifade eden İstiklal Marşımız; kutsal vatan topraklarımızın her köşesinde bir asırdır milletimiz tarafından söylendiği gibi bundan sonrada, sonsuza dek büyük bir gururla yankılanmaya devam edecektir.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER