Samsun’a sürüldüğünü iddia edilen hakim’den açıklama bekleniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’a sürüldüğünü iddia edilen hakim’den açıklama bekleniyor!
08.11.2022 11:35:02

 

Samsun’a sürüldüğünü iddia edilen hakim’den açıklama bekleniyor!

Gazeteci Barış Terkoğlu’nun İmamoğlu’na siyasi yasaklı haline getirmek üzere baskı yapılan ve istenilen cezayı vermeyen Samsun’a sürüldüğünü iddia ettiği hakim Hüseyin Zengin açıklama yapacak mı?

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Terkoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu üç yıl önce, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde İstanbul seçimlerinin tekrar edilmesiyle alakalı olarak konuşurken, Ahmak kelimesini kullanması üzertine açılan davaya bakan İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davaya bakan hakimin Haziran 2022’de yaz kararnamesiyle Samsun’a gönderildiğini yazdı.

Terkoğlu’nun iddiasına göre, İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hüseyin Zengin kendisine bazı savcılar aracılığıyla, İmamoğlu’na iki yıldan fazla ceza vererek, onu siyasi yasaklı hale getirmem telkin edildiği, böyle bir cezayı adaletsiz gördüğü için İmamoğlu hakkında, asgari sınırdan ceza verip, hükmün açıklamasını ertelemenin en doğrusu olacağına karar verdiğini bu sebepten dolayı da adliyeyi yöneten bir isim, hükümetle görüşerek Samsun’a atamasını yaptırdığı yakınlarına anlatıyor.

Bazı hukukçuların böyle bir atamanın mümkün olamayacağı yönünde görüş belirtmesi üzerine, İmaoğlu’nu siyasi yasaklı haline getirmediği için Samsun’a tayini çıkartıldığı iddia edilen İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hüseyin Zengin’in açıklama yapması bekleniyor.

Samsun’a sürüldüğünü iddia edilen hakim’den açıklama bekleniyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri