Samsun’da Bisiklet Turizmini Geliştirecek Projeler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Bisiklet Turizmini Geliştirecek Projeler
02.09.2023 15:00:57

 

Samsun’da Bisiklet Turizmini Geliştirecek Projeler

​Samsun Valisi Orhan Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’na iştirak etmek üzere ilimizde bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, As Başkan Metin Cengiz ve beraberindeki misafirleri makamında kabul ederek bisiklet sporu ve bisiklet turizmi konularında yetkililerden bilgi aldı.

Samsun’un bir gençlik ve spor şehri olduğunu vurgulayan Tavlı, diğer spor branşları gibi bisiklet sporunu da gerek amatör gerek profesyonel seviyede Samsun’da geliştireceklerinin altını çizerek “Bisiklet, önemli bir alternatif turizm aracı. Samsunumuz da tüm doğal güzellikleriyle tam bir turizm şehri. Bizler, bisiklet ile ilgilenenleri bir araya getirip toplantılar yaparak Sayın Başkanın da destekleri ile Samsun’u bisiklet turizminde de öne çıkaracak çalışmalara imza atacağız.” dedi.

Bisiklet Federasyonu Başkanı ve yöneticilerinin öneri ve taleplerinin de alındığı ziyarette, Samsun genelinde bisiklet turizminin geliştirilmesi için yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Bu yıl ilki düzenlenen Kurutuluş Yolu Bisiklet Turu’nun devamlılığının sağlanması, Samsun’da Samsun’un markasını taşıyacak continental bir bisiklet takımı kurulması, bisiklet turizmi açısından önem taşıyan Gran Fondo bisiklet yarışlarının Samsun’da da düzenlenebilmesi gibi projelerin, Samsun’un bisiklet turizmi kapsamında tanıtımına büyük katkı sağlayabileceğine vurgu yapıldı.

 

 

 

 

Samsun’da Bisiklet Turizmini Geliştirecek Projeler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı