Samsun’da Okullar Açılacak mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Okullar Açılacak mı!
02.03.2021 08:09:32

 

Samsun’da Okullar Açılacak mı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrollü normalleşme sürecini başlatmasının ardından Samsun’da okulların açılış tarihi merak konusu oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin Kovid-19 değerlendirme kriterlerine göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak gruplandırıldığı haritayı paylaştı. Okulların açılışı da bu haritaya göre yapılacak.

Kovid-19 vakalarına göre, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman, kırmızı grupta çok yüksek riskli olarak yer aldı.

Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacak.

Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitime başlanacak. Yüksek ve çok yüksek illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

Kırmızı grupta yer alan Samsun, Ordu ve Giresun'da ise sadece 8. ve 12. sınıflarlar yüz yüze eğitim yapacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Fahrettin Koca Edirne Balıkesir Sakarya Burdur Konya Aksaray Sinop Samsun Amasya Tokat Ordu Giresun Gümüşhane Trabzon Rize Osmaniye Adıyaman Samsun’da okullar Okullar Açılacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER