Samsunlu Yılmaz Ailesinin Almanya’daki Başarısı Türkiye’nin Gururu Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunlu Yılmaz Ailesinin Almanya’daki Başarısı Türkiye’nin Gururu Oldu!
16.04.2022 13:55:06

 

Samsunlu Yılmaz Ailesinin Almanya’daki Başarısı Türkiye’nin Gururu Oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Berlin de Samsun Yılmaz Ailesinin Birlikte Yaşam Evlerinin 6. sının açılışını yaptı.

Dosteli adı altında evlerde yaşlı bakım hizmeti yapan ve Birlikte Yaşam Evleri bulunun Samsunlu Yılmaz Ailesi Berlin ve Frankfurt ta 150’nin üzerinde çalışanı ile 2.000 den fazla kişiye hizmet veriyor. Ayrıca Dosteli Almanya’daki işsiz Türk ailelere verdikleri eğitimler ile iş imkanı sağlıyor.

Samsunlu Yılmaz Ailesinin Dosteli Kurucusu ve Genel Koordinatörü Serap Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile birlikte Berlin deki 6. Dosteli Birlikte Yaşam Evi nin açılışını gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 6. Dosteli Birlikte Yaşam Evi açılışında Samsunlu Yılmaz Ailesi ile bir araya gelerek Almanya da yaşayan Türk vatandaşlarımıza verilen hizmetler ile çalışma imkanı hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Dosteli Almanya daki çalışmaları hakkında bilgi alarak Berlin deki 6.Dosteli Birlikte Yaşam Evi nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Derya Yanık 6. Dosteli Birlikte Yaşam Evi nin açılışında yaptığı konuşmada; “ Dosteli adı altında Almanya da hizmet veren Samsunlu Yılmaz Ailesine ve dünyanın her yerinde Türkiye nin gururu olan Türk iş insanlarına teşekkür ederek ülke olarak her türlü sorunlarında yanlarında olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Ayrıca, Berlin de yaşayan vatandaşlarımıza da sağlık ve bakım hizmetleri nde destek olan Dosteli nin 6. Dosteli Birlikte Yaşam Evi nin hayırlı olmasını diledi. Dosteli Genel Koordinatörü Serap Yılmaz 6. Dosteli Birlikte Yaşam Evi nin açılışında; “Bugün Türkiye den gelerek bizi yalnız bırakmayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık a ve beraberindeki heyete teşekkür ederiz.

Dosteli Almanya da Berlin ve Frankfurt ta 150 nin üzerinde çalışanı ile 2.000 nin üzerinde insana bakım ve sağlık konusunda hizmet vermektedir. Berlin de Dosteli nin 6. Birlikte Yaşam Evi nin birlikte açıyoruz. Dosteli sadece evde bakım ve sağlık hizmeti vermiyor. Açtığımız bu Berlin deki 6. Birlikte Yaşam Evlerimizde sosyal yaşam hayatını da yaşatıyoruz. Sadece bakım ve sağlık hizmetleri değil kültürel ve sosyal etkinlikler ile birlikte yaşlanmanın mutlu ve huzurlu paylaşımını sağlıyoruz. Bunu yaparken de çalışma arkadaşlarımızı evlerinde işsiz oturan Türk vatandaşlarımızdan seçiyoruz. Onların eğitimini sağlıyor, sonrasında çalışma hayatına sokuyoruz.

Dosteli nin yaptığı çalışmayı 2 yönlü düşünebilirsiniz. Bir taraftan yaptığı hizmetlerle bir iş yaparken diğer yandan da evlerinde boş oturan işsiz Türk vatandaşlarımıza verdiğimiz eğitimler ile iş imkanı sayımızı artırarak onların iş sahibi olmalarına imkan sağlıyoruz.” dedi.

Serap Yılmaz ayrıca Samsun da Dosteli Yaşlı Bakım Derneği ninde Kurucu Başkanı ve Türkiye de bir çok proje sahibi olarak görev yaptı. Dönem dönem Türkiye de bulunarak konusunda çalışmalarını ve projelere destek veriyor.

 

Samsunlu Yılmaz Ailesinin Almanya’daki Başarısı Türkiye’nin Gururu Oldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım