Samsun’u Sanayi Şehrine Dönüştüreceğiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’u Sanayi Şehrine Dönüştüreceğiz
02.12.2022 18:44:11

 

Samsun’u Sanayi Şehrine Dönüştüreceğiz

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde devam eden altyapı, yönetim binası ve firma inşaatlarının son durumu ile OSB içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgili çalışmalar Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı bakanlığında görüşüldü.

Toplantıya Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, TSO Başkanı Ayhan Sonkaya, OSB Yönetimi ve yatırımcı iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Samsun’un tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, bu sayede de ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamayı ve istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirten Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, "Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde bulunan toplam 526.000 metrekarelik sanayi parselinden 434.000 metrekarelik bölümünün ön tahsisi tamamlanmıştır. 43 adet sanayi parselinden, 33 adetinin ön tahsisi gerçekleşmiş olup alan bazında %82’lik bir tahsis sağlanmıştır.

Bugün itibarıyla Organize Sanayi Bölgemizde 9 yatırımcı firmamız inşaatına başlamış olup, altyapı inşaat işleri ise %45 seviyesinde tamamlanmış, 2023 Mayıs ayı sonunda altyapı işlerimizin bitirilmesi planlanmıştır. OSB'ye yoğun şekilde gelen arsa tahsis ve yatırım taleplerini titiz bir şekilde değerlendirerek, Çarşamba ilçemize getireceği katkıyı en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz." dedi.

Toplantıda, Çarşamba Karma Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgili de istişarede bulunduklarını belirten Dağlı, gerek altyapı, gerek üstyapı projeleri gerekse de sosyal donatılarıyla Çarşamba OSB’nin örnek bir OSB olacağını söyledi.

Samsun’u Sanayi Şehrine Dönüştüreceğiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan Daş     0000-00-00 Akıllı trafikten sonra yayalara pozitif ayrımcılık diye birşey kalmadı.100.yıl bulvarı girişi gençlik parkı çınar market tarafındaki yaya geçidi iptal edildi.Yetmiyormuş gibi fener sokaktan inişte 100.yıl bulvarına çok tehlikeli bir geçiş verilmiş.Gençlik caddesinden ve liman kavşağından 100.yıla giren araçlar fener sokaktan inen araçlarla burun buruna getiriliyor,trafik kilitleniyor.Valiyi sabah 8 veya akşam 5'te çınar market önüne bekleriz.Bunu çözerse vali çözer.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri