Samsun Haber
Giriş Tarihi : 06-03-2023 12:31   Güncelleme : 06-03-2023 12:31

Sendika ile üniversiteyi karşı karşıya getirerek ortadan kayboldu!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıfat Günday, uydurduğu 'Mobbing uyguluyorlar, odamı zorla boşaltıyorlar' yalanı ile Eğitim Sendikasıyla Üniversiteyi karşı karşıya getirdi.

Sendika ile üniversiteyi karşı karşıya getirerek ortadan kayboldu!

Odasının Dekanlık tarafından zorla boşaltıldığını iddia ederek üyesi olduğu Sendika yetkililerini Üniversiteye çağıran, Dekanlık önünde basın açıklaması yapmalarını sağlayan Öğretim Üyesi, sendika basın açıklaması yaparken kendisi üniversitesi terk etti.

Samsun'da Hürriyetçi Eğitim Sendikası Samsun Şubesi yetkililerini, kendisine mobbing uygulandığı ve odasının zorla boşaltıldığı yalanı ile kandıran Prof. Dr. Rıfat Günday, kendisi için Dekanlık önünde basın açıklaması yapmaya gelen sendika yetkililerinin geldiği sırada ortadan kayboldu.

SENDİKAYI DA ŞAŞIRTTI!

Kendileri ile konuştuğumuz sendika yetkilileri, basın açıklaması amacıyla üniversiteye gittiklerinde kendilerini oraya çağıran Prof. Dr. Rıfat Günday'ın odasına uğradıklarını ancak bulamadıklarını belirtirken; "Bizim buraya geleceğimizi bildiği halde, burada olamayacağı ile ilgili olarak bize bilgi vermemesi bizi de şaşırttı. Aslında basın açıklaması sırasında yanımızda olmalıydı" açıklamasında bulundular.

Kendi bölüm başkanlığı döneminde birçok öğretim üyesinin odasını değiştirdi!

Hasta olduğunu öne sürerek bu bahaneyle çevresine duygu sömürüsü yaptığı da iddia edilen Prof. Dr. Rıfat Günday'ın aynı bölümde Bölüm Başkanı olarak görev yaptığı süreçte, birçok öğretim üyesinin odasını değiştirdiği belirtilirken, aynı zamanda kendisinin bölüm başkanlığı yaptığı süreçte kendi odasını da Bölüm Başkanlığı makam odasının yanına taşıdığı ortaya çıktı.

Kendisinin zorla odasından çıkarıldığı yalanını uydurarak Üniversite ve Sendikayı karşı karşıya getirmeye çalışan Prof. Dr. Rıfat Günday'ın şu anda kullandığı odayı, bölümdeki bir öğretim üyesini, dekanlığa sormadan, dekanlığın bilgisi dışında görev süresinin bitimine çok kısa bir süre kala buradan çıkararak yerleştiği belirtiliyor.

İDARENİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRMEKTEN ACİZ KALDI!

Üniversite idaresinin, kendisinden bölüm başkanlığı makamının hemen yanındaki odanın "lisansüstü dersler için derslik ve toplantı salonuna ihtiyaç duyulduğu" gerekçesiyle boşaltılasını rica ettiği Prof. Dr. Rıfat Günday, bölüm başkanlığı yaptığı dönemde taşındığı bu odayı terk etmemek için, üniversitede huzursuzluk yarattığı belirtiliyor. Prof. Dr. Rıfat Günday'ın, idare tarafından boşaltılmak istenen odaya, kendi bölüm başkanlığı döneminde, kadın bir öğretim üyesini buradan çıkararak yerleştiği ifade ediliyor.

YENİ BÖLÜM BAŞKANINA DA İFTİRA ATIYOR!

Üniversitede huzursuzluk yarattığı belirtilen Rıfat Günday'ın, odasının değiştirilmek istenmesinin nedenini; yeni bölüm başkanı Prof. Dr. Halil Aytekin'in kızının 12 Temmuz 2018 tarihinde girdiği İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Sınavı'nda başarılı olamamasına bağladığı ve bu neden üzerinden de Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Aytekin'e iftira atmaya çalıştığı da ifade ediliyor.

Kaynak: samsunsonhaber

Recep YAZGANRecep YAZGAN