Güncel
Giriş Tarihi : 10-03-2023 16:01   Güncelleme : 10-03-2023 16:31

Sıvı Sabun – Köpük Sabun

Sıvı Sabun – Köpük Sabun

Bakterilerle mücadele etme konusunda oldukça başarılı olan sabunların birçok çeşidi bulunmaktadır. Sabunlar, tercih meselesine göre markadan markaya değişkenlik göstermektedir. Gün içerisinde elimizi bir yerlere değdirmemiz sonucunda gözle görülemeyecek bakteriler elimize bulaşıyor. Bu bakterilerin temizlenmesi konusunda sıvı sabun ve köpük sabun başta olmak üzere birçok sabun çeşidi kullanılmaktadır.

En İyi Sıvı Sabunlar

Sabunlar, yapılan araştırmalara göre puan açısından değerlendirilmiştir. Yapılan araştırmalara göre Activex Antibakteriyel sabun 10 üzerinden tam puan alarak bu araştırmayı başarıyla geçmiştir. Diğer sabunlarında puanları oldukça yüksektir.

Köpük Sabun

Sabun çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen sabunlardan birisi ise köpük sabun olmaktadır. Köpük sabunlar, içerdikleri yağ ve gliserin ile cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirme etkisi de sunmaktadır. Köpük sabun, doğada çözünmesi zor olmayan ve çevre dostu olan bir temizlik ürünüdür. Uygun pH aralığı ile ciltte çoğunlukla herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Bu sebeple köpük sabunlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu ürün toplu alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünün toplu alanlarda sıklıkla kullanılmasının sebepleri arasında su tasarrufu sağlaması ve diğer sabunlara göre daha az maliyetli olması yer almaktadır.

Sıvı Sabun Mu Köpük Sabun Mu?

Sıvı sabunlar köpük sabunlara göre biraz daha maliyetli olabilmektedir. Sıvı sabunlar içerdiği fazla kimyasal ile ciltte kuruluğa yol açabilmekle birlikte sabunu köpürtmek için harcanan su ile su israfına da yol açabilmektedir. Köpük sabunlar, köpürmek için suya ihtiyaç duymadığı için su tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca içermiş olduğu yağ ve gliserin ile cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirmektedir. Köpük sabunun pH oranı 5.5 olmaklar birlikte çevre dostu bir ürün olduğu da bilinmektedir.

Bu yazımızda sizlere sıvı sabun ve köpük sabun hakkında bilgiler verdik.

 

 

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN