Sıvı Sabun – Köpük Sabun
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sıvı Sabun – Köpük Sabun
10.03.2023 16:01:11

 

Sıvı Sabun – Köpük Sabun

Bakterilerle mücadele etme konusunda oldukça başarılı olan sabunların birçok çeşidi bulunmaktadır. Sabunlar, tercih meselesine göre markadan markaya değişkenlik göstermektedir. Gün içerisinde elimizi bir yerlere değdirmemiz sonucunda gözle görülemeyecek bakteriler elimize bulaşıyor. Bu bakterilerin temizlenmesi konusunda sıvı sabun ve köpük sabun başta olmak üzere birçok sabun çeşidi kullanılmaktadır.

En İyi Sıvı Sabunlar

Sabunlar, yapılan araştırmalara göre puan açısından değerlendirilmiştir. Yapılan araştırmalara göre Activex Antibakteriyel sabun 10 üzerinden tam puan alarak bu araştırmayı başarıyla geçmiştir. Diğer sabunlarında puanları oldukça yüksektir.

Köpük Sabun

Sabun çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen sabunlardan birisi ise köpük sabun olmaktadır. Köpük sabunlar, içerdikleri yağ ve gliserin ile cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirme etkisi de sunmaktadır. Köpük sabun, doğada çözünmesi zor olmayan ve çevre dostu olan bir temizlik ürünüdür. Uygun pH aralığı ile ciltte çoğunlukla herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır. Bu sebeple köpük sabunlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu ürün toplu alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünün toplu alanlarda sıklıkla kullanılmasının sebepleri arasında su tasarrufu sağlaması ve diğer sabunlara göre daha az maliyetli olması yer almaktadır.

Sıvı Sabun Mu Köpük Sabun Mu?

Sıvı sabunlar köpük sabunlara göre biraz daha maliyetli olabilmektedir. Sıvı sabunlar içerdiği fazla kimyasal ile ciltte kuruluğa yol açabilmekle birlikte sabunu köpürtmek için harcanan su ile su israfına da yol açabilmektedir. Köpük sabunlar, köpürmek için suya ihtiyaç duymadığı için su tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca içermiş olduğu yağ ve gliserin ile cildi temizlerken aynı zamanda nemlendirmektedir. Köpük sabunun pH oranı 5.5 olmaklar birlikte çevre dostu bir ürün olduğu da bilinmektedir.

Bu yazımızda sizlere sıvı sabun ve köpük sabun hakkında bilgiler verdik.

 

 

 

Sıvı Sabun – Köpük Sabun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri