Sosyal Bilimler Lisesi’ni şimdi de lokanta yaptılar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sosyal Bilimler Lisesi’ni şimdi de lokanta yaptılar!
19.11.2022 18:23:16

 

Sosyal Bilimler Lisesi’ni şimdi de lokanta yaptılar!

Samsun’da Rum Ortodoks Kilisesi’ne Çinekliyon Rum Lisesi olarak yapılan, çeşitli hizmetlerde kullanıldıktan sonra İbrahim Tanrıverdi Soslay Bilimler Lisesi olarak yeniden restore edilen binayı şimdi de Samsun Olgunlaşma Entitüsü’nün lokantası haline getirdiler.

Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi ilk olarak Rum Ortodoks Kilesi’ne bağlı Çinekliyon Rum Lisesi olarak yapıldıktan sonra bir süre Hilâl-i Ahmer – Kızılay Hastanesi olarak kullanılmış, 1927’den sonra ise Cumhuriyet İlkokulu’na dönüştürülmüştü.

2005-2006 eğitim ve öğretim yılında kurulmuş Türkiye'nin 7., Karadeniz Bölgesinde kurulan ilk Sosyal bilimler lisesi olan Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi deprem güçlendirmesi yapılmak üzere boşaltılmış, burası daha sonra İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Dumlupınar İlkokulu ve Tülay Başaran Lisesi’nin ek bonası olarak kullanmıştı.

Deprem güçlendirilmesi tamamlandıktan sonra okulların şehir dışına taşınması bahane edilecek bina Samsun Olgunlaşma Enstitüsüne tahsis edildi.

Samsun Olgunlaşma Enstitüsü burayı şimdi Kültür Sanat Kafe olarak kullanıyor.

Kafenin okul önündeki tabelasında, “Kültür Sanat Kafe Hoşgeldiniz! Bir Sanat bir Kahve Lütfen, Kahvenin ve sanatın lezzeti ile tazelenmek için şehrin kalbinde sizleri bekliyoruz” şekşinde saçma sapan reklam cümleleri yer alıyor.

Sosyal Bilimler Lisesi’ni şimdi de lokanta yaptılar!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
birey     2022-11-21 yazdığınız bu sözde "haber" gibi görünen yazıyla ne amaçlamak istediniz çok merak ediyorum. zira haber metni niteliğinden oldukça uzak hatalarla (hem maddi hem içerik) dolu bir yazı olmuş keşke binanın önden bir fotoğrafını çekip reklam tabelasını eleştirmek yerine içeriye girip biraz araştırma yapmayı deneseydiniz. bu yazıyla karşı taraf kurumun itibarını lekelemekten başka bir amaçlamadığınız kesin. sizi nitelikli haberciliğe davet ediyorum öfkeyle tüm tuşlara basmayı bırakınız.
sedat halıcı     2022-11-21 alanlar sizin övdükleriniz tayfanız
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri