Suat kılıç MKYK Listesinden Son Gün Çıkarıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suat kılıç MKYK Listesinden Son Gün Çıkarıldı!
29.03.2021 09:00:29

 

Suat kılıç MKYK Listesinden Son Gün Çıkarıldı!

AK Parti’nin son olağan kongresinden sonra belirlenen 75 kişilik MKYK listesinde Melih Gökçek ve Suat Kılıç’ın da yer aldığı ancak bazı MYK üyelerinin girişimi ile bu iki ismin listeden çıkarıldığı öğrenildi.

Gökçek ve Suat Kılıç’ın isimlerinin çıkarılması için Gökçek ile kavgalı olan Hayati Yazıcı’nın devreye girdiği belirtiliyor.

Sözcü Gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre, 75 kişilik listeye Gökçek ile Spor eski Bakanı Suat Kılıç alındı. Bu iki ismin listeye girmesi üzerine bir MYK üyesi, Erdoğan'la görüşerek Gökçek'in çıkarılmasını istedi ancak başarılı olamadı. Bu isim, daha sonra Siyasi İşler Başkanı Hayati Yazıcı ile görüştü.

 

YAZICI DEVREYE GİRDİ…

Yazıcı'nın Gökçek'le olan kavgası bu girişimin başarılı olmasını sağladı. Son yıllarda Gökçek ile Yazıcı ‘Ankara Kuşu' sosyal medya hesabı üzerinden büyük bir tartışma yaşamıştı. İki isim arasındaki siyasi husumet, Gökçek'in önünün kesilmesine neden oldu. Yazıcı'nın devreye girmesinden sonra Gökçek liste dışında kaldı.

 

ÜSTÜNE ARINÇ GOLÜ

MKYK listesine girmesi engellenen Gökçek'e ikinci gol oğul Arınç'la geldi. Bülent Arınç'la ‘parsel parsel' kavgası bulunan Gökçek, Ahmet Mücahit Arınç'ın kongrede parti yönetimine girmesiyle ikinci şoku yaşadı. Arınç, Disiplin Kurulu üyesi yapıldı. Gökçek'in bir hafta içinde aldığı iki haber nedeniyle büyük şok yaşadığı öğrenildi.

 

YAZICI: KİMSE İÇİN DEVREYE GİRMEDİM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, bazı isimlerin MKYK dışında kalması için devreye girdiği haberleri için şu açıklamayı yaptı:

Şahsımla ilgili dile getirilen iddia ve isnatların tümü gerçek dışıdır. 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz partimizin 7. Olağan Büyük Kongresi öncesinde bazı isimlerin liste dışı bırakılması için devreye girdiğim iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Sözcü Gazetesi AK Parti Melih Gökçek Suat Kılıç Hayati Yazıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2021-03-29 cumhurbaşkanı az kalsın son dakika golü yiyordu demek
Advert
GALERİLER