Süleyman Göncü’den Yargı Reformuna Yönelik Önemli Açıklama
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Süleyman Göncü’den Yargı Reformuna Yönelik Önemli Açıklama
08.12.2020 06:20:17

 

Süleyman Göncü’den Yargı Reformuna Yönelik Önemli Açıklama

Değerli dostum ve aynı zamanda kader arkadaşım Süleyman Göncü, kararname mağduru asker arkadaşlarımla ilgili olarak çok önemli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Resen Emekli Edilen Askerler Derneği (REDER) Başkanı da olan Göncü, yıllardan beri müspet hareket çizgisinde hak arama mücadelesinde bulunuyor.

REDER’de aynı Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) gibi özellikle 28 Şubat 1997 darbe sürecinde ordudan atılan askerlerin kurmuş olduğu bir sivil toplum örgütüdür. Üyeleri binlerce olup özellikle İkili ve Üçlü Kararname yolu ile askeriyeden ayrılan kişilerden meydana gelmektedir.

Vatanını, ülkesini, milletini, devletini ve bayrağını canından aziz bilen, dürüst, onurlu ve belki de sırf bu özellikleri dolayısıyla üniformaları haksız yöntemlerle üzerlerinden alınan kişilerin öyküsü hala devam etmektedir.

Bu insanlar darbeci medya ve uzantıları tarafından itibarları zedelenmek istenen ,Türk Silahlı Kuvvetleri'nden haksız ve keyfi sebeplerle ilişiği kesilerek mağdur edilmiş hak ve adalet arayışında olan vatan sevdalısı emekli askerlerdir.

Bugüne kadar yapmış oldukları mücadele daima asayişin korunması ve vatana hizmet için olmuştur. Mahkeme kapılarında hala hak aramaya devam etmektedirler. Mücadelelerinde “Allah var, gam yok” düşüncesini ilke edinmiş insanlardır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER