Tarihin en kapsamlı yapılandırması meclis’te!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tarihin en kapsamlı yapılandırması meclis’te!
09.03.2023 15:34:06

 

Tarihin en kapsamlı yapılandırması meclis’te!

TBMM Genel Kurulu milyonlarca kişiyi ilgilendiren vergi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasını içeren kanun teklifi ile milyonlarca vatandaşın kamuya olan tüm borçları yapılandırılacak.

Meclis, önemli konuları ele alacağı yoğun bir haftaya daha giriyor. Bu konuların başında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen "borç yapılandırma paketi" de yer alıyor. Teklifle, vergi, prim, trafik cezası, köprü geçiş parası, KYK ve GSS borçları, idari ve adli para cezaları, belediyelere olan emlak vergisi, su, çevre temizlik vergisi gibi borçların cezaları kaldırılacak.

VERGİ AFFI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Haftalık çalışmasına 7 Mart Salı günü başlayacak Genel Kurulda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

48 AYDA ÖDENEBİLECEK

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırma düzenlemesi ile vatandaşların vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri ve belediyelere borçları yapılandırılacak. Bu kapsamda yaklaşık 362 milyar lira tutarındaki borçlar, 48 ayda ödenebilecek

31 ARALIK 2022'DEN ÖNCEKİ DÖNEMİ KAPSAYACAK

14 milyon kişiyi ilgilendiren düzenleme, 31 Aralık 2022'den önce işlenen fiillere ilişkin kamuya olan borçları kapsayacak.

7,6 MİLYON KİŞİNİN 4,6 MİLYAR TL BORCU SİLİNECEK

Teklifle, vergi dairesine borçlu olan 7,6 milyon kişinin 4,6 milyar lira borcu silinecek.

Tarihin en kapsamlı yapılandırması meclis’te!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri