Toplu Taşımada HES Kalktı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Toplu Taşımada HES Kalktı
07.03.2022 14:19:42

 

Toplu Taşımada HES Kalktı

Samsun'da toplu ulaşım araçlarındaki HES kodu zorunluluğu kalktı. SAMULAŞ Genel Müdürü Gökhan Beler, "Artık Samkartlarda HES kodu talep edilmeyecek" dedi.

Pandemiyle birlikte İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelge doğrultusunda 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle toplu taşımada HES kodu zorunluluğu getirilmişti. HES kodu ile eşleştirilmemiş Samkartlar  toplu taşımada kullanılamıyordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın HES kodu zorunluluğuna yönelik yaptığı açıklamanın ardından iki yıl sonra toplu taşımada zorunlu olan HES kodu uygulaması kaldırıldı. Böylelikle HES kodu SAMULAŞ'a bağlı tramvaylar ve Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı otobüsler kullanılırken istenmeyecek.

Samkartlarda artık HES kodunun talep edilmeyeceğini söyleyen SAMULAŞ Genel Müdürü Gökhan Beler, "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Büyükşehir Belediyemizin de Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu uygulaması artık sona erdi. Bu konuda vatandaşlarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yok. Sistem otomatik olarak işleyecek. Bundan sonraki süreçlerde de artık HES kodu eşleştirmesi yapılamayacak" dedi.

Toplu Taşımada HES Kalktı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan DAŞ     0000-00-00 Emniyet,sağlık,belediye,emekli vb GELİRİ OLANLARIN otobüslere bedava binmesine son verilsin.% 50 indirimli binebilirler.Otobüsleri öğrenciler ayakta tutuyor.En çok ücretsizler biniyor.Tam bilet sonuncu...Devlet böyle yönetilmez
GALERİLER
Advert