Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Samsun Şube Başkanı Rektör Ünal’la Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Samsun Şube Başkanı Rektör Ünal’la Buluştu
17.02.2021 11:27:53

 

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Samsun Şube Başkanı Rektör Ünal’la Buluştu

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) Samsun Şube Başkanı ve aynı zamanda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Önder, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı ziyaret etti.

Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Önder, Şube Yönetim Kurulu üyesi ve yine OMÜ Ziraat Fakültesi akademisyeni Prof. Dr. Uğur Şen’in eşliğinde Rektör Ünal’la makamında görüştü.

 

Ziyarette Şube Başkanı Önder, Birlik olarak yaptıkları çalışmalar ve ürettikleri projelere dair Rektör Ünal’a bilgiler aktardı. Tarımın ve tarımsal öğretimin önemine işaret eden Başkan Önder, nitelikli ve donanımlı ziraat mühendisleri yetiştirmenin, ülkemizin geleceği adına kritik değerde olduğuna dikkat çekerek böylesine stratejik bir alanda çok önemli sorumluluklar üstlendiklerini dile getirdi.

Ziyaretleri ve bilgilendirmeleri için konuklarına teşekkür eden Rektör Ünal da tarımsal eğitimin de birçok disiplinde olduğu gibi teknolojik değişim ve gelişmelere ayak uydurması gerektiğine işaret ederek Türkiye’nin tarımsal üretiminin yeterliliği adına ziraat mühendisliğini daha cazip hâle getirmenin elzem olduğunu vurguladı.

 

Görüşme, iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği TZYMB Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Doç. Dr. Hasan Önder Prof. Dr. Yavuz Ünal OMÜ Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Uğur Şen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Uygur samsun     0000-00-00 Esnek calismayj omü de kaldurab rektor bey samsun koronoda ilk 2.sirada insan cani önemli degil onun icin ama.sorsan aşi olmustur kesin
Advert
GALERİLER