Türkiye 'de kadına şiddet nasıl başladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye 'de kadına şiddet nasıl başladı!
29.11.2022 13:42:14

 

Türkiye 'de kadına şiddet nasıl başladı!

Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım tarihi, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olarak ilan edilmiştir. Aynı zamanda 25 Kasım 1925 tarihi “Şapka Kanununun” kabul edildiği gündür, 28 Kasım’da Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Hala geçerli olan hatta giyilmediği takdirde suç unsuru oluşturan şapka kanunu caridir, geçerlidir. Şimdiye kadar hiçbir hükümet; kimsenin uymadığı bu kanunu kaldırmaya cesaret edememiştir.

Demek ki; bu iki konuda yani kadına şiddet ve şapka ile ilgili ezber bozacak bir yazı yazmak gerekiyor. Olur ki insanlar “Yahu girdiğimiz bu yol meğerse çıkmaz sokakmış” diyebilsinler.

İnsanlık tarihi boyunca Batı dünyasının yaptığı zulümler tarihe emsalsiz kaydı ile geçmiştir. Özellikle kadınlar, en ağır işkencelere maruz kalmışlardır. Amerika kıtasında Kızılderililere yapılan asimilasyondan tutun da Batılı sömürgeci ulusların Asya ve Avrupa’da yaptığı fenalıklar insanı utandıracak cinstendir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye 'de kadına şiddet nasıl başladı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Müderris Tabib     2022-11-29 Değerli yazar, Vehbi bey'e can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu fetret devri bitecek, milli ve manevi değerlere sahip çıkılacak, milletin has evladlarının değeri bilinecekdir inşallah! Hasseten başörtülü olup da sodomilere destek olanlar hakkında yazdıklarında sonuna kadar haklı olduğunu da söylemek isterim.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri