Yasak zaten vardı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yasak zaten vardı!
17.07.2023 11:45:29

 

Yasak zaten vardı!

Samsun'da Valilik tarafından halka açık deniz ve sahil kenarlarında, plaj, yürüyüş ve bisiklet yollarında alkol içilmesini yasaklamasından sonra bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından buruk bir sevinçle karşılandı.

Vatandaşlar, “Yasak zaten vardı. Yasak diye her tarafta tabelalar vardı. Kaç defa arayıp şikayet ettik ama ne yazık ki kimseler ilgilenmedi” diyerek sitemlerini dile getirdi.

Vatandaşlar “Acaba önceki yasak Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları tarafından uygulanmaya çalışılıyordu. Şimdi Valilik tarafından güvenlik güçleri tarafından uygulanması mı sağlanacak” diye sorarken kararın titizlikle uygulanmasını beklediklerini dile getiriyor.

Samsun'da halka açık deniz ve sahil kenarlarında, plaj, yürüyüş ve bisiklet yollarında alkol içilmesi yasaklandı! Yasağa uymayana para cezası verilecek!

Samsun Valiliği’nin genelgesinde, "Halka açık deniz ve sahil kenarlarında, plaj, yürüyüş ve bisiklet yollarında aksine bir hüküm olmadıkça, alkollü içeceklerin içilmesi yasaklanmasını kapsar" ifadeleri yer aldı.

Samsun Valiliğince uygulanacak olan yasak ile ilgili genelge sosyal medyada ise gündem oldu. Söz konusu yasağa uymayanlara ise Bin 200 TL para cezası uygulanacağı belirtildi.

PENCEREDEN BAKSANIZ GÖRECEKSİNİZ

Bazı vatandaşlar da Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya seslenerek;

“Sayın valim bir de şu park ve bahçelerde de içki içmeyi yasaklasanız. özellikle anıt parkta muzaffer önder parkında yabancılar çarşısının oradaki parklarda devamlı içki içiliyor. Sarhoşlar yatıyor kalkıyor. Tuvaletini yapıyor. Gelene gidene laf atıyor. Samsun için çok kötü bir görüntü. Ellerindeki pet şişelerde su yerine içki var. Hemen sizin valilik bananınızın yanı başında oluyor bunlar. Pencereden baksanız göreceksiniz.

Yasak zaten vardı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı