Yazarımız Ahmet Doğan İlbey Kahramanmaraş’da Deprem Şehidi Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazarımız Ahmet Doğan İlbey Kahramanmaraş’da Deprem Şehidi Oldu!
13.02.2023 17:23:12

 

Yazarımız Ahmet Doğan İlbey Kahramanmaraş’da Deprem Şehidi Oldu!

Akasyamhaber köşe yazarı Ahmet Doğan İlbey, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta eşi Hatice Doğan depremde apartmanlarının yıkılması sonucu enkaz altında kalarak şehit oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi’nin kuruluşunda görev alan, TYB’nin 2020 yılının "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödül değerlendirmesinde Basın Fikir dalında ödüle layık görülen Ahmet Doğan İlbey Akasyamhaber ile birlikte Yeni Söz Gazetesi ve TYB web sayfasında da günlük yazılar yazıyordu.

Yazarımız Ahmet Doğan İlbey’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, camiamıza sabır ve başsağlığı dileriz.

AHMET DOĞAN İLBEY KİMDİR?

Ahmet Doğan İlbey 5 Mart 1954 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Üniversite mezunudur. 1976 yılında memuriyete başladı, emekli olduktan sonra da yazarlık hayatını devam ettirdi.

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olup TYB Kahramanmaraş şubesinin kuruluşunda yer aldı.

Yazı hayatı 1980’li yıllarda Yeni Düşünce, Dolunay olmak üzere birçok kültür, edebiyat ve fikir dergilerinde başladı.

1990 yıllarda Gündüz Gazetesi’nde, 2010 yılından itibaren marasgundem haber sitesinde, Habervaktim.com ve Türkiye Yazarlar Birliği Web sitesinde ve Akasyamhaber’de yazılar yazdı.

Memurluk yaparken yazılarında “Ali İlbey” müstear ismini kullandı.

1998’de Altınoluk dergisinin açtığı yarışmada bir yazısı ile üçüncülük kazandı. TYB’nin 2020 yılının "Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödül değerlendirmesinde  Basın Fikir dalında ödüle layık görüldü.

Denemelerini Bir Hüzünbazın Tahrir Defteri (2000) adlı kitabında topladı.

Yayınlanmış diğer kitapları: Bir Hüzünkârın Ömür Defteri, Dil Kapısında Yazılanlar, Millet Üstüne Düşünceler, Aldatan Cumhuriyet, Kemalist Cumhuriyetin Zulümleri, Cumhuriyetin Karanlık Yılları, Müslüman Doğu’nun Derûnu ismini taşımaktadır.

Yazarımız Ahmet Doğan İlbey Kahramanmaraş’da Deprem Şehidi Oldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Karakoç     0000-00-00 Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.
Hakan Avşar     0000-00-00 Allah rahmet etsin güzel insan
Ṣevki Ṣahin     0000-00-00 Allah rahmet etsin, mekanı ali olsun. Yazılarını çok severek okuduĝum bir yazar idi. Geçen yaz Maraṣ'a gittigimde ziyaret etmedigime piṣmanim.
Rafet     0000-00-00 Çok müstesna bir fikir büyüğümüz idi. Yazılarını takip ederdim. Rabbim (CC) gani gani rahmet eylesin. Efendimiz (sav) e komşu eylesin.
Alişan Yıldıran     2023-02-13 Allah rahmet eylesin... Yazılarını takib ederdim. Bu milletin onun gibi evladlar yetişdirmesi lazım.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri