Güncel
Giriş Tarihi : 05-09-2023 17:15   Güncelleme : 05-09-2023 17:23

Yenilebilir enerji projeleri

Şirketin son finansal raporlarının başarıları ve istikrarlı büyümesi hakkında bilgi. Gelir artışları, karlılık, nakit akışı ve borç seviyeleri gibi anahtar finansal göstergeler. Kısa çarpıcı özet haline verilebilir.

Yenilebilir enerji projeleri

Sağlıklı Bilanço, Net Nakit Pozisyonu ve Yüksek Çift Haneli Kar Marjı mali tablolarımızda öne çıkan noktalardır.

2023 BİRİNCİ YARIYIL ÖZETİ

 • 428 Milyon TL Satış Hasılatı (+%130)
 • 249 Milyon TL FAVÖK (+%147)
 • %58,1 FAVÖK Marjı (+4,0 yüzde puan)
 • 173 Milyon TL Net Kar (+%127)
 • 4 Milyon TL Net Nakit Pozisyonu (2022: 42 Milyon TL Net Borç)

 

Şirketin geleceğe dönük stratejik planları ve hedefleri. Yatırımcılar, şirketin uzun vadeli büyüme potansiyelini anlamak isteyeceklerdir.

2023 yılının birinci yarısı itibariyle; Şirketin mevcut ve yeni inşaat taahhüt projeleriyle sürdürülebilir nakit yaratma kapasitesini daha da artırmıştır. Bu kapasiteyle beraber yenilenebilir enerji yatırımlarıyla önümüzdeki dönemde şirkete değer yaratmaya devam edeceğiz.

Ön lisansı alınan ve değerlendirilmesi devam eden toplam proje yatırım bedelimiz 5.750.000.000,00 TL (215.000.000 USD) olarak öngörülmektedir.

Şirketimizin yatırımcılara sunduğu değer teklifleri şu şekildedir:

 • Sürdürülebilir nakit akışı
 • İnşaat, Enerji ve Eğitim gibi stratejik sektörlerde çeşitlendirilmiş işletme yapısı
 • Alanında deneyimli yönetim ekibi
 • Kendisine ait makine parkı & tecrübeli ekip
 • Güçlü finansal yapı – Düşük borçluluk
 • Yenilenebilir enerji alanında devam eden 215 M USD tutarlı yatırım projeleri

Ayrıca büyüme ve karlılık alanındaki fırsatlar ve avantajlar da şu şekildedir:

 • Butik inşaat projelerinden satış hasılatı paylaşımı modeli
 • Anahtar teslim taahhüt projelerinden sağlanan sürdürülebilir nakit akışı
 • Güçlü finansal yapı
 • Yenilenebilir enerji projeleri ile büyüme potansiyeli
 • Kurucu ana ortakların sahip olduğu derin sektör tecrübesi

 

Şirketin deneyimli ve yetenekli bir yönetim ekibine sahip olduğu vurgulanabilir. Yöneticilerin geçmiş başarıları ve sektördeki tecrübeleri anlatılabilir.

Alanında deneyimli yönetim ekibi şimdiye kadar 5,3 Milyar TL Tamamlanan Proje Bedeline imza atmıştır. İzmir Bayraklı, Malatya, Kahramanmaraş, Ankara Sincan, Afyon, Uşak ve Van’da birçok kentsel dönüşüm ve toplu konut projelerini tamamlamış olup, mevcut durumda Kars, Gaziantep, Ankara ve İskenderun’da devam eden projeleri bulunmaktadır. Devam eden proje bedeli 4,9 Milyar TL’ye ulaşmıştır.

 

Şirketin inovasyona ve Ar-Ge'ye verdiği önem, bu alanlarda yapılan yatırımlar ve başarılar belirtilebilir.

İnovasyon, Ar-Ge tarafında yenilenebilir enerji tarafında yaptığımız yatırımlardan söz edebiliriz. Enerji projelerinde kullanılmak üzere 1,6 Milyar TL’lik yatırım teşvik belgesi alınmıştır. Enerji projelerine ilişkin harita üzerinde detaylı bilgi aşağıdadır:

 

Ayrıca şirketin tamamı kendisine ait makine parkı bulunmaktadır.

Eğitim alanında da yatırımları olan şirketin Yılın En İyi Çıkış Yapan Kurumu Ödülü’nü alan 1.000 öğrenci kapasiteli Ankara’da Girne Koleji’nin sahibidir. Global Kıbrıs Eğitim Hizmetleri A.Ş. ile 12 yıllık kira franchising sözleşmesi imzalanmıştır. Uzun vadede bu okulun vakıf üniversitesine dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

 

Şirketin faaliyet gösterdiği pazarın durumu hakkında bilgi sunulabilir. Şirketin pazar payı ve büyüme potansiyeli anlatılabilir.

 

İş ortaklarıyla olan ilişkiler, başarılı referanslar sunulabilir.

Şirkerin TOKİ projelerinde uzun yıllara dayanan güçlü iş ortaklıkları bulunmaktadır. Başarıyla tamamlamış olduğu anahtar teslim kentsel dönüşüm ve toplu konut projelerinin yanı sıra, merkezi konumlu butik projelerde de arsa sahipleri ile gelir paylaşımı iş modeliyle projeler yapmaktadır.

 

Şirketin gelecekteki büyüme fırsatları ve projeleri hakkında bilgi verilmelidir. Bu, yatırımcıların uzun vadeli potansiyeli değerlendirmelerine yardımcı olacaktır.

Yukarıda değinilmiştir.

Recep YAZGANRecep YAZGAN