Afet ve Deprem Bölgelerine Prefabrik Çelik Ev Talepleri Arttı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Afet ve Deprem Bölgelerine Prefabrik Çelik Ev Talepleri Arttı
06.08.2021 16:08:34

 

Afet ve Deprem Bölgelerine Prefabrik Çelik Ev Talepleri Arttı

İstenilen yere kurulumu kolayca yapılabilen, ısı yalıtımlı, depreme ve rüzgâra dayanıklı, uygun maliyetli, kaliteli, güvenilir Karmod prefabrik evlere olan talep her geçen gün artıyor.

Kısa sürede montajı yapılabilen prefabrik evler doğayla iç içe yaşamak isteyenler için de bir fırsat oluyor. Samsun’da prefabrik ev üreticisi olan Erkut Erbil de “prefabrik evlere çok fazla rağbet var, yetiştiremiyoruz.” açıklamasında bulunarak taleplerin ne kadar arttığını belirtti. Özellikle Karadeniz’de kentin kalabalığından kaçmak isteyenler de bu yapılara yoğun talep gösteriyorlar. İzole bir yaşam istiyorsanız siz de Karmod yapı ile güvenli ve sakin bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

‘Salgınla Birlikte Talep Daha Çok Arttı’

Pandeminin de talep patlamasına olan etkisi yadsınamaz. Prefabrik evler, sokağa çıkma yasaklarında evde sıkılanların da tercihi oluyor. Bahçeli, doğayla iç içe bir ev isteyen kişiler prefabrik yapılar için sıraya girdi. Konteyner ve prefabrik ev fiyatları ise boyutlarına, kullanılan malzemeye ve özelliklerine göre 30 bin ile 600 bin lira arasında değişiyor.

Prefabrik ev ve konteyner ev üretimi yapan bir firmanın yetkilisi, “Salgından sonra insanlar doğaya kaçmak istiyor. Bu yüzden de büyük bir talep patlaması yaşıyoruz.” dedi. Tam kapasiteyle çalışan firma imalatlarının da kesintisiz devam ettiğini ekledi. 21 metrekareden başlayan konteyner ev imal ettiklerini söyleyen firma, istenilen ölçülere ve tarza göre de üretim yapılabildiğini söyledi.

‘Doğaya Olan Eğilim Talebi Arttırdı.’

Koronavirüs sonrasında insanlarda doğaya olan eğilim arttı. İnşaat Mühendisi olan Murat Dinçer bu konuda “Virüs belasından sonra vatandaşlar doğaya kaçmak istedi. Bunun sebebiyse kalabalıklardan uzaklaşmak ve herkesten izole olmak. Karantina sürecini dört duvar içerisinde geçirmek istemeyenler doğayla iç içe olan prefabrik evlere rağbet göstermeye başladı.” açıklamasında bulundu.

‘Arsası Olanlara 1 Haftada Prefabrik Ev’

Bodrum, Kalkan, Çeşme gibi sahil kentlerinde hazır bir villa istiyorsanız prefabrik evler tam size göre. Eğer buralarda arsanız var 1 haftada kurulumu yapılan bu yapılara sahip olabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi pahalı şehirlerde de ev almaya gücü yetmeyenler için prefabrik konutlar en iyi tercih olabilir.

Özellikle deprem korkusu olanlar için güvenli konut arayışını sona erdirecek olan depreme dayanıklı evler, size verilen tarihte prefabrik ev üreticisi tarafından inşa edilerek teslim ediliyor.

Merak Edenler İçin Prefabrik Ev Fiyatları

Deprem korkusuyla ve pandeminin de etkisiyle arsa alarak üzerine prefabrik ev yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Hem kısa sürede inşa edilebilmesi hem de doğal afetlere karşı dayanıklı olması sayesinde rağbet gören bu güvenli yapılar İstanbul’da 10 binden fazla sayıda inşa edilmiştir. 1 hafta içerisinde size teslim edilen prefabrik ev fiyatları arsa hariç 7900 TL’den başlayarak 54 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Isı yalıtımının daha fazla olduğu çelik villalarda ise metrekare birim fiyatı 450 TL’den başlıyor. Villa tipi prefabriklerin teslim süresi ise 30 ile 45 gün arasındadır.

Uzmanlara Göre Prefabrik Yapılarda Önemli Detaylar

Uzmanlara göre prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin ilk bakacağı şey seçilecek firmanın köklü ve istikrarlı olmasıdır. İşinin ehli insanlar tarafından yapılan evinizde daha güvenli ve daha konforlu hissedeceksiniz. Bu yapıların kaynaksız yapı ve fibercement doğal çimento levha teknolojileriyle zorlu doğa koşullarına dayanıklı olmaları da önemli bir detaydır. Hazır yapı üreticileri olan firmaların dünya standartlarında kalite belgelerine sahip oldukları konusunda emin olmanız da uzmanlar tarafından önemli görülüyor.

Prefabrik yapıda kullanılan tüm malzemelerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermemesi, bu yapılarda aranan bir özelliktir. Bunun yanında deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlanması gereken evlerin dış cephe kaplamasında kullanılacak malzemeler de TSE standartlarına uygun olması şarttır.

Çelik konstrüksiyon villalar, güvenlik kabinleri, yaşam konteynerleri, depo konteynerleri, yemekhane ve yatakhaneler, prizmatik yapılar, silindirik yapılar ve acil iskân barınakları gibi çok geniş alanda kullanılabilen prefabrik yapılar, Türkiye’nin her yerine montaj yapılabiliyor. Ruhsat ve yasal izinlerin müşteride olduğu evlerde, firma yalnızca statik hesaplarından sorumlu oluyor.

Prefabrik yapıların fiyatlarına bina imalatı, montajı, camlar, kapılar, elektrik ve sıhhi tesisat, iç ve dış boya gibi tüm detaylar dahil ediliyor. Aynı zamanda bina duvarlarına ve çatıya da izolasyon yapılıyor. Bölgenin iklim şartları göz önünde bulundurularak en güvenli ve en konforlu yapılar sizler için uygun fiyatlarla inşa ediliyor.

 

Afet ve Deprem Bölgelerine Prefabrik Çelik Ev Talepleri Arttı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER