Airport Haber’in Bürokrasiye ve Siyasete Ayar Verme Girişimi Ters Tepti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Airport Haber’in Bürokrasiye ve Siyasete Ayar Verme Girişimi  Ters Tepti!
17.10.2022 16:58:53

 

Airport Haber’in Bürokrasiye ve Siyasete Ayar Verme Girişimi Ters Tepti!

“ Airport haber havacılık düzenlemesine neden karşı çıkıyor!” haberimizin ardından gerek bakanlık gerekse DHMİ genel müdürlüğü personel adeta ayağa kalktı.

Birçok personel bu işte sorumluluğu olan sendika yöneticilerinin görevden alınması için sosyal medyada paylaşım yaparak, kurum yönetimine bağlılıklarını bildirdi ve bağlı oldukları sendikalarından istifa etti.

Sendika yönetiminin duyarlı davranışı ve sağduyulu yaptırımlarıyla ULAŞTIRMA MEMUR SEN başkan yardımcısının  disiplin kuruluna sevk edilerek sendikadan ihraç edileceği haberiyle ortalık sakinleşmeye başladı.

Çalışanlar bu kişi ve kişiler  hakkında da MEMUR SEN’den yaptırım kararı beklentisi içinde.

Gelen son haberlerde ULAŞTIRMA MEMUR SEN’in; konfederasyon başkanının talebine rağmen disiplin sürecini yavaşlattığı yönünde olmasına rağmen yaşanan son gelişmeler; özellikle hava trafikçilerin TATCA , elektronikçilerini ATSEP isimli derneklerinin; THK soygununda aktif rol oynadığı basında yer alan, Sezgin Baran Korkmaz ile iş tutmuş, Borajet e çökme konusunda şaibeli adı Şantaj sitesine çıkmış , hakkında onlarca dava açılmış Ali Kıdık ile ortak hareket ederek gerek Bakanlık gerekse DHMİ genel müdürlüğü gerekse MEMUR SEN konfederasyonunun yasal konumları ve iştigal alanlarına adeta operasyonel bir şekilde müdahale ederek; kendilerini karar verici bir otorite gibi davranmaları akıllara TÜSİAD ın yada bazı FETÖ derneklerinin HÜKÜMETE vermeye çalıştıkları ayarları hatırlattı.

NE OLMUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile DHMi genel müdürlüğüne FETÖVARİ gece yarısı ültimatomu sonrası Ulaştırma Bakanlığı ve DHMi genel müdürlüğü üst düzey yetkilileri konu ile ilgili geniş kapsamlı araştırma yaptıkları alınan bilgiler arasında.

Ali kıdık ın sahibi olduğu şantaj sitesi Airporthaber  yine bu kirli tezgahın medya ayağı olarak öne çıktı.

Fakat bunun ile yapılmak istenen e-muhtıra benzeri organizasyon gereke Bakanlık gerek DHMİ gerekse MEMUR-SEN konfederasyonu başkanı Ali Yalçın’ın kararlı  duruşu ile çökertildi.

Bu ültimatomda birinci derecede sorumlu ULAŞTIRMA MEMUR SEN genel başkan yardımcılarından birinin disiplin kurulu kararı ile MEMUR SEN den ihraç edilmesi istendiği gelen haberler arasında.

Bu kişinin birçok organizasyonda aktif rol oynadığı ve kurum üzerinde oluşturulan hegemonik yapının sorumlularından olduğu biliniyordu.

konfederasyon yönetiminin  acilen konuya el atacağı alınan bilgiler arasında.ulaştırma memur sen in olaylara müdahalede geç bırakıltılması kanayan yarayı derinleştiriyor istifalar artıyor ve airporthaber gibi karanlık kişiler olayı alevlendirmeye devam ediyor.

Kurum personelinin sosyal medya da düşüncelerini haykırarak ifade ettikleri platformlar illegal ültimatom yayınlayanlara adeta bir meydan okuma alanı oldu.

Öte yandan gerek DHMİ nin gerekse Bakanlık ve MEMUR SEN konfederasyonun hukuki işlemleri başlatarak gerek bu kişiler gerekse airporthaber hakkında yasal süreci başlatmasıda bekleniyor.

Airport Haber’in Bürokrasiye ve Siyasete Ayar Verme Girişimi Ters Tepti!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kissme ali     0000-00-00 Sefa inan onun herşeyini ortaya koydu Akparti yi kullandı zenginleşti Şimdi iyi partili bir THK yolsuzluk abidesi
Akparti bürokratlarına     0000-00-00 Bu hükümet döneminde bu hükümete ayar vermek kimsenin haddine değil Hadleri bildirilmeli
Selçuk     0000-00-00 Devletle diklesmek inatlasmak devlete yol göstermeye çalışmak kimsenin haddine değildir. Devletin şefkatli yüzü olduğu gibi sert yüzü de vardır ve bu sert yüzü hadsizlerin uzerine olsun.
Cthz     0000-00-00 Ya Cervantes ne olacak..
Aydın     0000-00-00 Hukuk bir gün herkese lazım olacak....
Cevo     0000-00-00 Airport haber geçmişten beri 6’lı çetenin mikserliğini yapıyor. Ali Kıdık ta baş papaz
Anıl     0000-00-00 Birileri kurumu kendi babasının çiftliği zannediyor. Bedeli ödetilir ve haksızlıklar giderilir umarım.
Mehmet     0000-00-00 Hak hukuk Adalete riayet edilmelidir Hak hukuk adalet
M. Bedir     0000-00-00 Bakanlığımızın genel müdürlüğümüz ve Memur Sen konfederasyonu bir an önce bu yönde soruşturma başlatmaları ve bu tür olaylara bir daha Airport haber haber yapmasına müsaade edilmemelidir
Yakup     0000-00-00 Bir gece ansızın karanlıklar aydınlığa dönüşür.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri