Altı Siyasi Parti Dışında İttifakımızda Başka Siyasi Parti Yoktur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Altı Siyasi Parti Dışında İttifakımızda Başka Siyasi Parti Yoktur!
12.05.2023 13:13:32

 

Altı Siyasi Parti Dışında İttifakımızda Başka Siyasi Parti Yoktur!

CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, seçim çalışmalarına İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretleriyle birlikte Kavak Dernekler Federasyonu-KADEF ziyaretiyle devam etti.

CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, iktidarın son dönemlerde söyleyecek sözü kalmadığı için özellikle bazı hassas bölgelere yönelik iftiralarda bulunduğunu dile getirerek HDP’nin Altılı Masa’nın ortağı olduğunu iddia etmeye başladıklarını belirterek bunun gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Yeşilyurt şöyle konuştu;

Her cumhurbaşkanı adayı 85 milyonun adayına taliptir.

Meşru zeminde siyaset yapan Anayasal düzende kabul edilen bütün siyasi partilerle görüşüp desteğini istemesi kadar doğal bir şey yoktur.

SİYASET İSTİSMAR ALANINA DÖNÜŞTÜ

Yaşan ekonomik ağır koşullar ülkemizde baskı iklimi, siyasetin baskı altına alınması bu iklimi yaratan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, otoriter yolsuzluk düzeni şeklinde tanımlıyoruz biz. Bu sistem içerisinde ülkenin yaşadığı bu ağır koşulların bu iktidar tarafından vatandaşlarımıza yaşatılması sebebiyle bunları bir aparat gibi kullanma yolunu tercih ediyor.

Netice 6 siyasi parti olarak bir birliktelik oluşturduk. Cumhurbaşkanı bunu Halil İbrahim sofrası olarak tanımlıyor. 85 milyonun aidiyet duyduğu farklı hayat tarzlarından insanların bir masa etrafında toplanması belli ki iktidarı rahatsız ediyor.

Biz birleştirerek ülkemizin ikinci yüzyılda hazırlanması için mücadele ederken onlar da ayrıştırarak kutuplaştırarak bir yol kendilerine benimsemişlerdir.

Sanki Milliyetçiğin vatanseverliğin dinin temsilcisiymiş gibi onun terazisi iktidarın elindeymiş gibi toplumu tahrik ederek seçimleri kazanmaya yöneldiğini görüyoruz.

Fakat sahada gördüğümüz durum hiç de öyle değil.  Vatandaşlarımız çok açıp ekonomiyi vatandaşlarımızı ekonomik koşullarını zor koşullarını gençlerimizin umudunun kaybetmesini altılı masaya umutlarının bağlamasını konuşuyor.  Dolayısıyla 6 siyasi parti bir araya gelerek millet ittifakına dönüşen bu yapı altı siyasi partinin imzasını taşıyor. Bu altı siyasi partinin dışında bizim ittifakımıza başka siyasi parti yoktur. Bunun aksini söylemek iftiradır. 

Altı Siyasi Parti Dışında İttifakımızda Başka Siyasi Parti Yoktur!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri