Atakum Anadolu İHL, Liseler Arası İHA Yarışmasında, Samsun’u Temsil Eden Tek Okul Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İHL, Liseler Arası İHA Yarışmasında, Samsun’u Temsil Eden Tek Okul Oldu
29.06.2020 17:09:48

 

Atakum Anadolu İHL, Liseler Arası İHA Yarışmasında, Samsun’u Temsil Eden Tek Okul Oldu

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Liselerarası İHA Yarışması kategorisinde yer aldı.

Gaziantep'te gerçekleştirilecek organizasyona İHA kategorisinde 895 başvuru yapıldı. 19 Mayıs'ta açıklanan sonuçlara göre Atakum Anadolu İHL "Şah Kartallar" takımı başvurusu kabul edildi ve takım Samsun’da “tasarım raporu” aşamasına geçen 3 takımdan biri oldu.

 

Atakum Anadolu İHL Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan TUZCU, “ İHA ekibinde yer alan öğrenciler, Samsunu temsil etme bilinciyle ve sorumluluğuyla pandemi sürecinin zor koşullarında gece gündüz devam eden çalışmalarıyla tasarım raporunun 92 puan gibi çok yüksek bir puan ile kabul edilmesini sağladı.  28 Haziran'da açıklanan sonuçlara göre TEKNOFEST TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışmasında Samsun’u temsil edecek tek takım olmak bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Son üç yıldır robotik ve kodlama alanında yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermiş ve peş peşe gelen başarılar ile ilimizde örnek okul olunmuştur. MEB Robot Yarışması'nda 200 takım arasından gelen 9.luk ile başlayan başarı serüveni, TEKNOFEST İstanbul'da Türkiye 4.lüğü ve TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları bilgisayar alanında alınan gümüş madalya ile devam etmiştir.” diye konuştu.

TEKNOFEST TÜBİTAK Liselerarası İHA YarışmasındaSamsun’u temsil edecek tek takım oldu.

Samsun’a ilkleri yaşatan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, bir  "ilk"e daha imza atarak TEKNOFEST TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışmasında ilimizi temsil edecek tek takım oldu.

 

Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, “İHA ekibi danışman öğretmeni okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan TUZCU olmak üzere, öğrenciler kaptanımız Muhammed Furkan BERK, Taha Ensar KUKUL, Serhat ALİM, Beşir ÖZDEMİR, Furkan TEBER, Emin Buğra ÇAMYAR ve Çağrı TEMEL'i tebrik ediyoruz. Girdikleri bu güzel yolda başarılarının daim olmasını diliyoruz.” dedi.

Atakum Anadolu İHL İHA İmam Hatip Lisesi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Atakum TEKNOFEST Havacılık Uzay Teknoloji Liselerarası İHA Yarışması Erkan TUZCU Bilişim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri