Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Proje Yarışması Ödül Törenine Damgasını Vurdu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Proje Yarışması Ödül Törenine Damgasını Vurdu
19.03.2022 17:33:46

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Proje Yarışması Ödül Törenine Damgasını Vurdu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Samsun Bölge Sergisi ve Yarışması’nın ödül töreni Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) gerçekleştirildi.

 Ödül törenine; Rektör Prof. Dr. Yavuz ÜNAL, TÜBİTAK Proje Yarışmaları Samsun Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Hasan İÇBUDAK, İl Millî Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin ALTUNSOY, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

14-17 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenen Samsun Bölge Sergisinde  Samsun, Amasya, Giresun, Kastamonu, Çorum, Ordu, Sinop ve Tokat illerinden 12 kategoride 100 proje davet edildi. 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 10.00'da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine, bölge sergisine 8 projesi ile davet edilen ve 5 projesinin ödül aldığı Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi damgasını vurdu. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Değerler Eğitimi, Psikoloji ve Türk Dili Edebiyatı kategorilerinde bölge birincisi olarak 3 proje ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Ayrıca Türk Dili Edebiyatı alanında ikincilik, Matematik alanında ise üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı. Böylece bölgede en çok ödül alan ve Türkiye TÜBİTAK Araştırma Projeleri Sergisine en fazla sayıda proje ile davet edilen okul olma başarısını gösterdi.

Okul Müdürü Fatma AKYOL “Bölge sergisine 8 proje ile davet edildik; bu okulumuz adına çok güzel ve mutluluk verici bir başarı. Hedefimiz Türkiye finalleri idi. Öğrencilerimiz  pandemi, sosyal sorumluluk projeleri gibi alanlarda güncel ve özgün projeler hazırladılar. Edebiyata farklı bakış açıları kazandıracak fikirler ortaya attılar. Bölge sergisine katılan 8 projemiz de birbirinden başarılı idi. Çok şükür 5’i dereceye girdi ve 3’ü Türkiye finalllerine katılmaya hak kazandı. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu başarının arkasında yılların birikimi, öğrenci ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ve velilerimizin desteği var. İnşallah burada derece yapan öğrencilerimiz gelecekte Türkiye’nin bilim insanları olurlar, Türkiye’nin geleceğine yön veren bireyler olurlar. Biz öğrencilerimizi Türkiye’nin geleceğine hizmet etmeleri doğrultusunda yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Proje Yarışması Ödül Törenine Damgasını Vurdu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER