Atakum Belediyesi Seyir Tesisi Çöpe Gidecek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Belediyesi Seyir Tesisi Çöpe Gidecek!
30.08.2021 09:41:00

 

Atakum Belediyesi Seyir Tesisi Çöpe Gidecek!

Atakum Belediyesi Seyir Tesisine Samsun İcra Dairesi’nden haciz ve satış işlemi, Atakum Belediyesi’ne 6 ayı Başkan Deveci dönemi olmak üzere 3 yıl hizmet veren çöp toplama firması Cihan Temizlik tarafından konulduğu ortaya çıktı.

Cihan Temizliğin sözleşmesi 30.09.2019 tarihinde sona erince Başkan Deveci bu firma ile tekrar çalışmama kararı aldı fakat hakkedişlerini ödemeyince Cihan Temizlik icra yoluna gitmek zorunda kaldı.

Samsun İcra Dairesi’nin 2019/101356 dosya numarasıyla Atakum Belediyesine ait olan Seyir Tesisi Ekim ayında yapılacak açık arttırma ile satışa çıkarıldı.

Samsun İcra Dairesi bilir kişi tarafından Piyasa değeri 7 Milyon 849 Bin 420 TL olarak tespit edilen Atakum Belediyesi Seyir Tesisi ihalesine girebilmek için 1 Milyon 569 Bin 884 TL teminat bedeli yatırılması gerekiyor.

İhale, 27 Ekim 2021 tarihinde saat 10:00’da başlayacak ve aynı gün 10:05’te bitecek.

Atakum Belediyesi’nin önceki Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Atakum Belediyesi Seyir Tesisini 2 Milyon TL’ye mal ettiği daha önce basına yansımıştı.

İcradan muammen bedel olarak 7 Milyon 849 Bin 420 TL tespit edilen Seyir Tesisi Cemil Deveci’ye yaklaşık 6 Milyon TL kar ettirmiş olacak.

Ve fakat Atakum Belediyesi’nin temizlik firmasına borçlarına karşılık Atakum Seyir Tesisi icradan satışı yapılacak.

Yani bu demek oluyor ki 2 Milyon’a mal edilen bir tesis belediyenin 8 Milyonluk borcuna karşılık gelecek.

Seyir Tesisi bu fiyata satılmış olsa bile çöp firması Cihan Temizlik alacağı 11 Milyon TL olduğu için alacağını karşılamıyor.

atakum belediyesi cemil deveci cihan temizlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER