Bafra Gençlik Merkezinde Engelli Atama Sevinci Yaşandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bafra Gençlik Merkezinde Engelli Atama Sevinci Yaşandı
02.03.2023 15:48:34

 

Bafra Gençlik Merkezinde Engelli Atama Sevinci Yaşandı

Bafra görme engelliler derneği, Bafra Halk eğitim Merkezi ve Bafra Gençlik Merkezi katkılarıyla düzenlenen engelli kamu personel seçme sınavı EKPSS hazırlık kursunda 3 görme engelli kursiyer kamuya atandı.

27 Şubat’ta açıklanan engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmelerine ilişkin yapılan atama sonucunda Ümit Kaan, Bilgehan Kurt ve Murat Yanık kamuya atanarak memur oldular.

Memur olmanın sevincini yaşayan görme engelli bireyler gençlik Merkezini ziyaret ederek   hocalarına ve diğer ilgililere teşekkür ettiler. Gençlik Merkezinde, müdür Selim Erdoğan, kurs eğitmenlerin ve kursiyerlerin bir araya gelerek atama sevincinin yaşandığı beraberlie Bafra görme engelliler derneği başkanı Ömer ergül de katılarak bu mutluluğa ortak oldu. Kamuya atanan kursiyerlere hayırlı olsun dileklerinde bulunan başkan Ömer Ergül kursun düzenlenmesinde destek veren kurum ve kuruluşlara, kurs eğitmenlerine teşekkür etti.

Ara vermeksizin EKPSS hazırlık kursunun devam ettiğini belirten Bafra Gençlik Merkezi müdürü Selim Erdoğan: “geçmişte birçok kursiyerimiz atandı. Bu seferki yapılan atamada da üç kursiyerimiz atandı. Elbette bunlar bizim gurur kaynağımızdır. Çok şükür emeğimizin karşılığını tek tek alıyoruz. Tabi atanmayı bekleyen kursiyerlerimiz de var. Bu arkadaşlarımız bir sonraki sınava çok iyi hazırlansınlar diye kesintisiz kursumuzu devam ettiyoruz. Kursa katılmak isteyen engelli vatandaşlarımız istedikleri zaman gelip kurumumuza başvurabilirler.   Ben de atanan gençlerimize hayırlı olsun diliyor, emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kamuya atananlardan Bilgehan Kurtsa: “ben ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıkta bir köyde yaşıyorum.

Geçimimizi tarımdan sağlıyoruz. Aileme destek olmak durumundaydım. Bafra Gençlik Merkezinde EKPSS hazırlık kursu olduğunu öğrendim. Hemen o anda bütün her şeyi bıraktım. Köyümüzden şehre ulaşım sıkıntısı olduğu için Özel servis tutarak her gün olumsuz hava şartlarına rağmen kursa gidip geldim. Çok şükür uzun ve zahmetli maratonun sonunda memur oldum. Tabi burada hocalarımızın çok büyük emekleri var. Atanabilmemiz için gece gündüz demeden bizim için çok çaba sarf ettiler. Allah onlardan razı olsun. Ben bu kursa katılamamış olsaydım 86 puanı almam mümkün değildi. Emeği geçen herkese teşekkü ederim” diye konuştu.  

Bafra Gençlik Merkezinde Engelli Atama Sevinci Yaşandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hasan satılmış     2023-03-03 atanan kardeşlerimize hayırlı olsun diyor, atama bekleyenlere de biran önce atanmalarını diliyorum.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri