Bakan Selçuk’un Açıklaması EBA’yı Zora Soktu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakan Selçuk’un Açıklaması EBA’yı Zora Soktu!
30.04.2020 14:17:20

 

Bakan Selçuk’un Açıklaması EBA’yı Zora Soktu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan okulların açılış takviminin yeniden değiştiğine yönelik yaptığı konuşmasında EBA sistemini bitirecek bir de açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, öğrencilerin bir üst sınıfa geçmesinde uygulanacak sistem hakkında konuşurken, "Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak ve öğrencilerimiz not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler” dedi.

Bütün öğrencilerin üst sınıfa geçirileceğini belirten Selçuk, “Dolayısıyla şu anda ikinci dönemde bir not verilmesi söz konusu değil, birinci dönemin notları geçerli. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesinler, diyelim ki bir zayıf not olması durumu söz konusu ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler." dedi.

Eğitimciler Bakanın sınıfta kalma olmayacak yönünde yaptığı açıklamadan sonra hiçbir öğrencinin EBA’dan ders işlemesinin mümkün olmayacağına dikkat çekerek, “Sınıfı her hâlükârda geçen öğrenciye siz mayıs sonuna kadar nasıl uzaktan eğitim vereceksiniz?” diye soruyorlar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs EBA EBA TV Bakan Selçuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER