Beşiri’de Devletin Karnesi Negatif(-) Çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Beşiri’de Devletin Karnesi Negatif(-) Çıktı!
25.08.2020 14:25:31

 

Beşiri’de Devletin Karnesi Negatif(-) Çıktı!

Elli yılı aşkındır sabırla, metanetle, umutla devleti bir düzeye getirdik derken bir de bakıyoruz bir uzman çavuş Şırnak’ta, diğeri Beşiri’de vatandaşın namusuna göz dikiyor. Vah ki ne vah!

Ben 28 yıllık devlet memurluğu yaptım, yerine göre amirlik yerine göre memur olarak çalıştım. Benim bildiğim bir devlet memuru yüz kızartıcı suç işlediği zaman dahi kurumdan ihraç ediliyordu. Ne hikmetse bu iki kerestenin etrafı da nizamiye duvarı ile kapalı ve kusurlarına/kabahatlerine bahane aranıyor.

Şırnak’taki tacizci uzmana valilik “aşırı alkollü” oluşunu mazeret göstermişti, sanki aşırı alkollü olmak bir devlet memuru için normal bir şeymiş gibi, hele ki askeri disiplin, buna nasıl müsaade ediyor? Hani bir laf var “özrü kabahatinden büyük”  dolayısıyla valiliğin açıklamasını anlamakta zorlanmıştım ve o zaman “sen buna aşırı şerefsiz de sene” diye sosyal medyada bir tepki göstermiştim.

O yetmedi bir de baktık ki asıl kabahat burnumuzun dibindeymiş, Beşiri’de 18 yaşında bir genç kız bir uzman çavuşcuk tarafından alıkonulup keyfine göre tecavüz ediyor, şikâyet edilmesine rağmen, serseri tecavüzcü kereste serbest bırakılıyor, yetmiyormuş gibi “kimse bana bir şey yapamaz, daha önceden de yaptım” diyerek hava cıva atıyor. Ne yazık ki kız zulmün bu kadarına dayanacak gücü kalmayınca da intihar ediyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER