Bu Dünya Namussuzlara Bırakılmamalı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Dünya Namussuzlara Bırakılmamalı!
28.06.2021 11:24:17

 

Bu Dünya Namussuzlara Bırakılmamalı!

Namus; prensip sahibi, yaşam kriterleri olan, hayatında ilke ve kırmızı çizgileri olan kimselerin sahip olduğu şahıslara yakıştırılan bir vasıftır.

Bu ilkelerin en başında gelen iffet dokunulmazlığıdır. Kadın erkek beraberliğinde meşru yaşamdır. Bu noktada düzensiz yaşam hayatın dengelerini bozduğu gibi ilahi bir hak olarak ceza da gerektirir.

Kur’anın açık emridir, zina işleyen bekar bay ve bayanların cezası bir grup insanların huzurunda 100’er kırbaçla had olunmaktır. Evli kimselerin zina fiilini işlemeleri ise daha ağır bir ceza ile cezalandırılmasını gerektirir. Bir fıkhi içtihada göre cezası ölümdür.

Ancak zina fiilinin işlendiğine dair 4 şahit gerektirir. 3 kişi dahi şu bay ve bayan zina işlediğini gördük dese bile had uygulanmaz bu da işin başka bir yönü. Demek ki zina işlemek büyük günah, ama açıktan işlendiği zaman hadd uygulanır.

Düşünebilir misiniz? koşu komşudan emin olması gerekirken o onun karısına, o onun karısına göz koyarsa toplum ne hale gelir?

Dünya üstüne dünya gelse zinanın normal bir fiil olduğunu insanlığa kabul ettiremezler, hukuk bu namussuzları cezasını vermezse kişi “ihkak-ı hak” tarzı, ölümü de, ceza evini de göze alarak namussuz olup onun bunun karısına kızına tecavüz eden erkeği yok edecektir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER